כיצד לבחור משרד חקירות לביצוע חקירה פרטית? - 0404
כיצד לבחור משרד חקירות לביצוע חקירה פרטית? יח"צ

כיצד לבחור משרד חקירות לביצוע חקירה פרטית?

עצם הצורך בקבלת מידע שאינו זמין לכל בימנו ואשר מצריך מקצועיות של חוקר פרטי מנוסה עשוי להותיר אדם מוטרד ומבולבל, בוודאי הבחירה בין משרדי חקירה רבים המפזרים הבטחות שלא ברור האם בן בעלות כיסוי וערך. בבחירה של משרד חקירות יש להתייחס אל מספר פרמטרים חשובים:

תחום עיסוק – לפני הכל בבחירה של משרד חקירות חשוב להתייחס לנושא החקירה אל מול התמחות המשרד. חקירות פרטיות עשויות להידרש בנושאים כלכליים, בנושאים אישיים ובעולם העסקי והמסחרי.

בין אם מדובר במעקב אחר בעל החשוד בניאוף ובין אם בהשגת מסמכים קבילים אודות מצבה הכלכלי של חברה בע"מ, חשוב לבחור בשירותיו של חוקר פרטי מנוסה המכיר היטב את התחום ואת דרכי החקירה, כמו גם את צרכי הלקוח במעמד משפטי, במידה וזה יהיה השלב הבא.

רישיון עסק – כל עסק פעיל במדינת ישראל נדרש לרישיון עסק, כאשר חוקר פרטי נדרש לרישיון עסק מסוג חקירות פרטיות הניתן באמצעות משרד המשפטים. רישיון זה יבטיח כי מדובר בחוקר מורשה ומוסמך שעבר הכשרה כנדרש וכי ממצאיו יהיו קבילים אל מול מוסדות משפטיים במקרה הצורך.

ותק בתחום – חקירות פרטיות הוא תחום עיסוק הנשען על ידע, יצירתיות, חריצות ועשייה ועזרים טכנולוגים. כל אלו יבואו לידי ביטוי בצורה יעילה הרבה יותר אצל חוקרים מנוסים ביחס לאלה המתגלחים עדיין על זקן ראשוני הלקוחות. כאשר מדובר בחקירות מורכבות אשר לתוצאותיהן ישנה חשיבות גדולה, מוטב להישען על הניסיון של משרד מנוסה וצוות חוקרים וותיק.

שיטות עבודה – לגיטימי ואף רצוי להתעניין בתהליך הבחירה בשיטות העבודה בהן נוקט המשרד, בטכנולוגיות ומוצרי המעקב והתיעוד המשמשים את החוקרים ולמעשה בתכנית העבודה הנקודתית לצורך שלכם.

מטבע הדברים משרד החקירות לא יחשוף בפני הלקוחות את סודותיו המקצועיים, אולם הפירוט יסייע בידכם לאמוד את המקצועיות של המשרד ואת ההתאמה של שיטות העבודה.

קבילות משפטית – ישנן הרבה דרכים לאיסוף מידע, חלקן הגדול יעילות במיוחד ולא חוקיות כלל. חשוב לדעת כי כל מידע שהושג בדרך לא חוקית לא יהיה קביל בבית המשפט ואם זו המטרה העתידית יש להקפיד על משנה של זהירות.

מחיר – שיקולי העלות רלוונטיים בכל תחום צרכני וגם בקבלת שירות של משרד חקירות. השירות מתומחר על פי שעות עבודה ומשאבים ועשוי להשתנות ממשרד אחד לאחר. חשוב לא להסתכל על השורה התחתונה ועל המספר הסופי בלבד, כי אם להשוות את תכנית העבודה כולה למחיר.

מחיר זול במיוחד המגביל בשעות עבודה ו/או כלי חקירה יכול להסתבר בהמשך כהנחת הכסף על קרן הצבי. משרד חקירות אינו יכול להבטיח הצלחה ותוצאות בחקירה אולם בהחלט יכול להבטיח להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים על מנת להביא לתוצאות.

דיסקרטיות – חוקרים פרטיים מחויבים בדיסקרטיות מלאה וחשוב לבחור במשרד המעניק תחושת שקט וביטחון גם בהיבט זה. לעתים, עצם חשיפת קיום החקירה יכול להעמיד את המזמין במצב לא נעים, ונכון וכדאי להימנע מכך על ידי עבודה עם אנשי מקצוע מקצועיים ודיסקרטיים.

>> המידע באדיבות צוות האתר מ.ח.א משרד חקירות

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]