בין אצטדיון סמי עופר לטירת הכרמל: אושרה הקמת השכונה הגדולה בתולדות חיפה - 0404
בין אצטדיון סמי עופר לטירת הכרמל: אושרה הקמת השכונה הגדולה בתולדות חיפה באדיבות מנהל ההנדסה - עיריית חיפה

בין אצטדיון סמי עופר לטירת הכרמל: אושרה הקמת השכונה הגדולה בתולדות חיפה

בטקס שנערך הערב (שלישי) בלשכת ראש העיר חיפה, יונה יהב, חתם יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, איתמר בן-דוד, על מסמכי התוכנית להקמת השלב השני של שכונת נאות פרס במבואות הדרומיים של חיפה, לשם מתן תוקף לתוכנית.

במסגרת התכנית, אותה יזמה ותכננה עיריית חיפה, ייבנו 5,072 יח"ד על שטח של כ-748 דונם, בבעלות רשות מקרקעי ישראל בין אצטדיון סמי עופר לגבול חיפה – טירת הכרמל.

הדירות החדשות יתווספו לכ-1,600 יחידות הדיור אשר נבנו בשלב הראשון של התכנית על שטח כולל של כ-228 דונם בין מרכז "קסטרא", רחוב אחד-עשר הספורטאים ואצטדיון "סמי עופר". בכך תהפוך השכונה לאחת השכונות הגדולות כיום בישראל.   

בשכונה, הממוקמת על שטחים מישוריים הנושקים להר הכרמל, מוקמים מבנים בני כ-20 קומות לצד מבנים בני 8-7 קומות. המבנים מוקמים לאורך שדרות ירוקות ושטחים פתוחים אשר מחברות את כל רחבי השכונה. בלב השכונה נחנך אמש (שני) פארק רחב ידיים, אשר תוכנן ועוצב, כחלק ממערך השטחים הציבוריים של השכונה והוא משתרע על שטח כולל של כ-20 דונם, מהם 12 דונם של שטחים ירוקים.

שטח תוכנית שלב ב' כולל 748 דונם בבעלות המדינה ורשות הפיתוח ומנוהל ע"י רשות מקרקעי ישראל. התכנית כוללת תמהיל דירות מגוון שנועד לתת מענה למגוון רחב של קהלים כאשר 25% מהדירות יהיו בנות 2-3 חדרים עבור זוגות צעירים.

השכונה תוכננה כך שתושביה יוכלו להגיע רגלית מביתם למבנים ציבוריים דרך הליכה רגלית בשטחים ציבוריים פתוחים וגשרים להולכי רגל. כל מגרשי המגורים ייהנו מגישה ישירה לשטחים ציבוריים ולחוף הים. בשכונה ציר ראשי שבו חזית מסחרית לכל אורכו. 

שכונת נאות פרס זוכה לעניין רב הודות לקרבתה לחוף הים, פארק מת"ם, פארק מדעי החיים, אצטדיון סמי עופר, קניון חיפה, מרכז קסטרא, מרכזית חוף הכרמל ועורקי התנועה הראשיים.

לתכנית שלושה חיבורים חדשים לכביש 4 – הראשון מדרום לאצטדיון, המשמש כיום כיציאת חירום, השני במרכז השכונה והשלישי בגבולה הדרומי. ניתן להגיע ממנה גם לחוף הים ולמנהרות הכרמל, דרכן ניתן להגיע לצומת הצ'ק פוסט וצפונה בתוך כ – 5 דקות.

שלב א' של התכנית נבנה בלוח זמנים קצר באופן מיוחד, וכך צפוי גם שלב ב' הנהנה מאותם יתרונות של קרבה לים, למת"ם, למרכזי התחבורה ולעורקי התנועה הראשיים.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "אישור התוכנית יבטיח מענה זמין להמשך תנופת הפיתוח של העיר. אין לי ספק, כי שלב ב' יפותח, בדומה לשלב א', בקצב מהיר, ישלים את פיתוח הרובע כולו וירחיב את היצע הדירות בעיר לשנים הקרובות". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com