עיריית חולון זכתה במקום הראשון בתחרות הארצית "שיח מקוון בעורף" - 0404
עיריית חולון זכתה במקום הראשון בתחרות הארצית יחידת ההסרטה, פיקוד העורף

עיריית חולון זכתה במקום הראשון בתחרות הארצית "שיח מקוון בעורף"

עיריית חולון היא זוכת התואר "מצטיינת הערים הגדולות" בתחרות הארצית של פיקוד העורף והמועצה לישראל יפה – "שיח מקוון בעורף" לשנת 2018, שעוסקת במוכנות הרשויות המקומיות לעת חירום במדיה המקוונת. בטקס שנערך אמש (ראשון), קיבלו זו הפעם השנייה נציגי עיריית חולון – מנהל אגף חירום וביטחון, דרור שלו ומנהלת מחלקת ההסברה באינטרנט וברשתות החברתיות, רמה ורדיאל, את הפרס מידי האלוף תמיר ידעי, מפקד פיקוד העורף ומידי אברהם כץ עוז, יו"ר המועצה לישראל יפה.

עיריית חולון היא בעלת מוכנות גבוהה בתחום המידע לציבור בפלטפורמות המקוונות והגיעה בשל כך למקום הראשון בתחרות, כשהיא גוברת על ערים גדולות אחרות כגון: חיפה, ירושלים, תל-אביב ועוד. מארגני התחרות העניקו לעירייה חבילת הפקות לחירום לצורך העלאת המוכנות לחירום בנושא התגוננות אזרחית, בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף. 

בין היתר, נבדק האופן בו מוצג באתר העירייה נושא ההיערכות לשעת חירום ובכלל זה הסיכונים הצפויים ודרכי ההתגוננות, הכנת המשפחה לחירום, המקלטים הציבוריים, הצגת המידע לאוכלוסיות המיוחדות, מידע אודות מספרי טלפון ואתרי אינטרנט נחוצים בשעת חירום, מידע אודות שימוש במים בחירום ועוד. בנוסף נבחן תפקוד העירייה והשימוש שהיא עושה בדפי הפייסבוק העירוניים בהביאה לידי ביטוי את נושא ההיערכות לחירום בעת שיגרה כמו גם בזמנים מיוחדים: ההודעות היזומות, העדכונים השוטפים תוך שיתוף הפעולה עם פיקוד העורף, המענה לשאלות, התגובות לרחשי הציבור ועוד. 

שופטי התחרות קבעו כי אתר העירייה מושקע מאד ומופיע בו מידע עדכני חיוני בבולטות, קיימות הפניות לנושא החירום מכמה מקומות בולטים, קיים תמהיל מאוזן בין מידע פיקוד העורף לבין מידע עירוני ועוד. כמו כן, צוין לשבח סיקור פעילות המתנדבים לשעת חירום באמצעות קמפיין ייעודי בפייסבוק ושילובם בתרגול מצבי חירום.

יצוין, כי על מנת להגיע לכמה שיותר תושבים בזמן חירום, ישנה חשיבות קריטית להעברת המידע לתושבים בדרך הברורה והמהירה ביותר באמצעים העומדים לרשות העירייה, דוגמת: אתר רשמי, פייסבוק, מוקד עירוני וכדומה. הרשויות המקומיות בארץ, ובהן עיריית חולון, משתפות פעולה עם פיקוד העורף בנושא זה ועורכות תרגילים וסימולציות בנושא במהלך כל השנה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]