"הרעיב אוגרים והזניח תוכי" - בית הדין הרבני יכריע אם הבעל יורחק מחיות המחמד של בני הזוג - 0404

"הרעיב אוגרים והזניח תוכי" – בית הדין הרבני יכריע אם הבעל יורחק מחיות המחמד של בני הזוג

מורה למתמטיקה מבקשת צו המורה לבעלה להתרחק מחיות המחמד שבבעלות בני הזוג. הבקשה יוצאת הדופן הונחה על שולחנם של דייני בית הדין הרבני במסגרת תביעת גירושין שמנהלים בני הזוג באמצעות עורכי הדין שרין וגדלי סולן, מבקשת האישה צו הגנה כנגד בעלה – היא דורשת שבית הדין יורה לבעלה להתרחק מדירתם כמאה מטרים ולהימנע מלהטריד את חיות הבית ואת ארבעת ילדיהם.

הבעל, רופא בכיר, באמצע שנות הארבעים לחייו טוען כי אשתו מעלילה עליו. בבקשה מפרטת האישה את מעשיו של הבעל. לדבריה התעמר הבעל בילדיהם הקטינים באמצעות התעללות בחיות המחמד שבדירתם.

באחד המקרים טענה האישה כי כשהייתה בחופשה עם ילדיה למשך מספר ימים, הותיר בעלה את הכלב של הקטינים ללא מים ומזון, בשלב מסוים הכלב התמוטט. עוד טענה האישה כי בעלה הביא למותם של שני האוגרים לאחר שהרעיב אותם, דבר שגרם לבתם הקטינה להכנס לדיכאון. כמו כן הזניח את הטיפול בתוכי המדבר.

עו"ד סולן טוענת כי מסכת ההתעללויות וההזנחה המכוונת, נמשכה לאורך תקופה ארוכה והדבר הביא בעקיפין ובמישרין לפגיעה בחיות ולפגיעה קשה בילדי בני הזוג, "על מנת שלא להעכיר את האווירה הקשה בבית, לאור האלימות כנגד חיות המחמד, מתבקש בית הדין להורות על מתן צו הרחקה", כתבה עורכת הדין סולן בבקשה שתשמע השבוע.

האישה טוענת כי במצב שנוצר ולאור העבודה שבעלה ידוע בתחום עיסוקו, מן הראוי שהתנהגותו זו תקבל סוג של פומביות. לדבריה במידה והבקשה שלה לצו הגנה והרחקה מחיות הבית לא תענה, היא תאלץ לפנות לבית החולים ולמשרד הבריאות כדי לדווח להם על התנהגותו. לדברי האישה כל ההזנחה המכוונת והתעללות מתועדות והצילומים מדברים בעד עצמם.                                                                                                            

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]