מסע בזמן בעקבות המים בפארק נאות קדומים - 0404
+
מסע בזמן בעקבות המים בפארק נאות קדומים אלדד מאסטרו

מסע בזמן בעקבות המים בפארק נאות קדומים

כבר אלפי שנים שאת חג הסוכות מלווה הציפייה ליורה שיבוא וישטוף את חום הקיץ וירווה את השדות. כבר בימים ההם, המציאו אבותינו מתקני מים שיעזרו לאגור את מי הגשמים ולהעבירם באמות ובתעלות אל השדות והעצים.

בפארק נאות קדומים יחזרו בחג סוכות אל אותם ימים, ויראו לצד מתקני המים גם את הפתרונות הקדומים לשנים בהן הגשם פשוט לא הגיע.

המבקרים בסוכות יצאו למסע בזמן בעקבות המים. הם יגיעו אל בור המים, שם תספר "שומרת הבור" – שמרית, על בנייתו, חשיבותו ושלל שימושיו של בור המים. לצד בריכת המים תחכה אגם בת פלג שתספר על המאגר הייחודי בבעלות משפחתה, וכמובן שכל המבקרים יגיעו גם אל מתחם מתקני המים העתיקים. במתחם יכירו את אותם כלים ואף יוכלו להתנסות בעצמם בתפעולם: לסובב את בורג ארכימדס, להעלות מים בעזרת קילון, לצפות באמת המים המשקה במימיה את פרדס האתרוגים ולראות דגם ייחודי של מעין שכבה המאפשר הצצה אל בטן האדמה.

הסיורים יגיעו גם אל תערוכת הסוכות הייחודית בעולם. בין הסוכות ניתן לראות סוכה בנויה על גבי סירה, סוכה זעירה, סוכת ענק בגובה של מעל 20 אמה (10 מטרים), סוכה שממוקמת על גג סוכה אחרת, ואפילו סוכה על גב גמל.

מי שירצה לבנות בעצמו סוכה, יוכל לעשות זאת במתחם "בנה סוכתך". בו כל ילד וילדה יכולים עם קצת עזרה להרים סכך ולבנות לבד סוכה.