שקד ובן דהן הגיעו לחנוך בי״ס חדש בשומרון: גידול שיא במספר התלמידים השנה - 0404
שקד ובן דהן הגיעו לחנוך בי״ס חדש בשומרון: גידול שיא במספר התלמידים השנה רועי חדי

שקד ובן דהן הגיעו לחנוך בי״ס חדש בשומרון: גידול שיא במספר התלמידים השנה

מעל 20,000 תלמידים, 138 גנים, 33 מעונות 23 בתי ספר יסודיים ו-8 על יסודיים, פתחו הבוקר את השנה במועצה אזורית שומרון. במועצה האזורית שומרון נרשם גידול של 10% במספר התלמידים שפתחו הבוקר את שנת הלימודים בשומרון לעומת שנה שעברה. פי 5 מהממוצע הארצי העומד על 1.5% השנה לעומת שנה שעברה.

שרת המשפטים, ח״כ איילת שקד, הגיעה יחד עם ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, וסגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, לפתוח את שנת הלימודים בשומרון, בבי״ס הקבע החדש בשערי תקווה, בו ילמדו השנה 778 תלמידים.

ראש מועצת שומרון: "אנחנו מתרגשים לעמוד כאן הבוקר, לחזות בעשרות אלפי התלמידים הנכנסים הבוקר בשערי בתי הספר הגנים והמעונות בשומרון. זכינו לגידול גם השנה, של למעלה מ-10% במס׳ התלמידים הפותחים את השנה, ובהתאם נפתחו הבוקר לא פחות מ-20 מוסדות חינוך חדשים בשומרון. השומרון גדל, ומתחזק משנה לשנה, על אף ולמרות הנסיונות לפגוע בהתיישבות בעולם כולו. "וככל שיענו אותו – כן ירבה וכן יפרוץ".

ח״כ שקד: "אני מאוד שמחה להיות כאן בשומרון, לחנוך בי״ס כזה מפואר ויפה. כל הכבוד ליוסי דגן ראש מועצת שומרון על ההשקעה בחינוך, שנת הלימודים נפתחה היום עם כיתות קטנות יותר ורפורמת מתמטיקה ואנגלית שהוביל שר החינוך נפתלי בנט. אחרי חודשיים של אגירת כוחות, התלמידים מבינים: לא משנה היכן אתם גרים, בנתניה או בשומרון – השמים הם הגבול המשותף לשני המקומות האלו זה שמדובר באנשי חזון ומעשה, שמחנכים את התלמידים להעז ולהגיע לטופ".

סגן השר בן דהן: "ילדים יקרים, אתם הביטחון, אתם התקווה שתורת ישראל תעבור מדור לדור. אני בטוח שמכאן, מהשומרון, ייצאו מנהיגי ישראל בדור הבא".

סגן ומ"מ ראש מועצת שומרון ומחזיק תיק החינוך דוידי בן ציון בירך את הילדים: "אף שכולנו נשמח ונרצה שתהיו מצויינים בהכל, כפי שהתאנה מתבשלת אט אט, גם אתם תצליחו בע״ה בקצב שלכם".

בשל הגידול המהיר באוכלוסייה בשומרון, וההגירה הרבה לשומרון בעיקר ממרכז הארץ, בין השאר נפתחו השנה 2 בתי ספר חדשים בלשם ושערי תקווה בהשקעה כוללת של 50 מיליון ש"ח בסיוע מפעל הפיס. כמו כן נפתחו 12 גנים חדשים, אולפנה חדשה, ו-6 מעונות יום חדשים.

ביה״ס שערי תקווה נבנה עי החברה הכלכלית לפיתוח השומרון לרווחת תושבי השומרון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]