בואינג תייצר את מל"ט התדלוק MQ-25 של חיל הים האמריקאי - 0404
בואינג תייצר את מל בואינג

בואינג תייצר את מל"ט התדלוק MQ-25 של חיל הים האמריקאי

יצרנית המטוסים בואינג, הודיעה היום (ראשון) כי חתמה על הסכם בשווי 805 מיליון דולר עם חיל הים האמריקאי, במסגרתו תהיה הראשונה לייצר מל"טים לטובת תדלוק מטוסי הקרב של הצי האמריקאי. על פי ההסכם, חברת בואינג תבנה לראשונה ארבעה מל"טים מדגם ה MQ-25 לחיל הים האמריקאי, החברה תהיה אמונה הן על שלבי התכנון והן על שלבי הפיתוח של כלי הטיס. פס הייצור של מל"ט הMQ-25יוקם במפעל בואינג בסנט לואיס.

לין קרט, נשיאה ומנכ"ל חברת בואינג הצבאית, אמרה כי: "חברת בואינג השקיעה מאמץ משולב בפיתוח הצוותים ומערכות ההפעלה של המל"טים. זאת לשם מתן מענה לצורך המבצעי של חיל הים האמריקאי בכל תנאי ובכל מקום, בייחוד הצורך לבצע תדלוקים אוויריים בתנאים מורכבים". עוד הוסיפה קרט, "העובדה שאנו נמצאים כבר בשלב ההכנות לטיסת הבכורה של המל"ט, היא עדות לעבודה המעולה של צוותי הפיתוח שלנו, אשר השכילו להבין את הצורך של חיל הים האמריקאי, והצליחו לייצר נכס מבצעי חשוב לפעילות נושאות המטוסים מסביב לעולם".

מל"ט התדלוק MQ-25 משלב יכולות מתקדמות של כלי טיס בלתי מאויש ויכולות תדלוק אשר פותחו במיוחד עבור הצרכים המבצעים של חיל הים האמריקאי. פרויקט הMQ25, ישפר את יכולת התקיפה ויאריך את טווח הפעולה של מטוסי הקרב, ביניהם מטוסי הבואינג מדגםF/A 18, וEA-18G , וכמו כן את מטוס ה- F-35של חברת לוקהיד מרטין. מל"ט MQ-25 יותאם לפעול בכל מערכות השיגור וההמראה של כל נושאות המטוסים בחיל הים האמריקאי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]