בן גביר ליועמ"ש: "תעמיד לדין את שחקני אום אל פחם אם יכנסו לשחק בשטחי A - זו עבירה על החוק" - 0404
בן גביר ליועמ 0404

בן גביר ליועמ"ש: "תעמיד לדין את שחקני אום אל פחם אם יכנסו לשחק בשטחי A – זו עבירה על החוק"

עורך הדין איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית, פנה אחר הצהריים (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה בדרישה למנוע את קיומו של משחק הכדורגל בין הפועל אום אל פחם לבין הקבוצה העירונית של ג'נין בטענה שמדובר בעבירה על החוק.

במכתב ששלח בן גביר נכתב כי "להווי ידוע לאדוני שלא אחת הגשתם כתבי אישום כנגד חסידי ברסלב או פעילי ימין בגין כניסה לא חוקית לשטחי A. אני מזכיר לך שאום אל פחם היא עיר ואם במדינת ישראל ושחקניה הערבים הם אזרחים ישראלים החייבים בכיבוד חוקי מדינת ישראל".

עוד כתב בן גביר כי "אני דורש ממך להורות לשחקני הקבוצה שלא להיכנס לשטח A  ובמידה ויעשו כן, אני מבקש ממך לחקור את ההנהלה והשחקנים ולהעמידם לדין  מיותר לציין כי במידה ולא תעשה כן יהווה הדבר תקדים מוצהר וברור ומדינת ישראל לא תוכל להגיש כתבי אישום נגד יהודים הנכנסים לשטחי A, לא אחת נפסק כי האפליה היא אם כל חטאת, ואין לך תחושה קשה יותר מאשר תחושת חוסר השוויון של בניה ובנותיה של החברה הישראלית כאשר הם חשים שנוהגים בהם איפה ואיפה".

יש לציין שאנשי הצוות והשחקנים היהודים של אום אל פחם שוחררו מחובת ההגעה למשחק זה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]