יתוגברו הסיורים: המשטרה נערכת לפתיחת שנת הלימודים התשע"ט - 0404
יתוגברו הסיורים: המשטרה נערכת לפתיחת שנת הלימודים התשע דוברות המשטרה

יתוגברו הסיורים: המשטרה נערכת לפתיחת שנת הלימודים התשע"ט

משטרת מרחב שרון, בשיתוף עם הרשויות המקומיות וגורמי החירום וההצלה, סיימה את היערכותה לקראת פתיחת שנה"ל שתחל ביום ראשון ה-3.9.18 בו ייקחו חלק שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים רבים, שיהיו פרוסים ברחבי הערים ובקרבת בתי הספר והגנים על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם של כל הילדים והתלמידים החוזרים למסגרות הלימודים.

במסגרת ההיערכות המבצעית המקדימה לפתיחת שנת הלימודים, בוצעו במהלך החודש האחרון מגוון פעולות על מנת להבטיח את שלומם של התלמידים, ובכלל זה ריענון הנחיות ונהלי אבטחה בקרב גורמי האבטחה האזרחיים במוסדות החינוך, לצד ביצוע בקרות ותיאומים עם קציני האבטחה ומנהלי הביטחון ברשויות המקומיות ובמשרד החינוך.

ערב פתיחת שנה"ל, תתוגבר רמת הפעילות המבצעית ויוקמו מחסומים לבדיקת כלי רכב ואנשים בצירים הנושקים לפנים הערים. יתוגברו הסיורים בסביבת בתי הספר וייערכו סריקות בידי חבלנים לאיתור חפצים חשודים בסביבת מוסדות החינוך ותחנות ההסעה.

לצד ההיערכות המקדימה לפתיחת שנת הלימודים, משטרת ישראל תמשיך בימים הראשונים ללימודים בפעילות מבצעית מוגברת, הכוללת פריסת כוחות רחבה משעות הבוקר המוקדמות במספר מעגלי אבטחה לאיתור חפצים, כלי רכב ואנשים חשודים, וכן בסיוע למאבטחים המוצבים בפתחי מוסדות החינוך.

כמדי שנה, צפויים לפקוד את מוסדות החינוך ביום הראשון ללימודים תלמידים רבים המלווים ע"י הוריהם, דבר שייצור תנועה ערה של כלי רכב לצד תנועת הולכי רגל במעברי החצייה בצירים הנושקים. לפיכך שוטרי התנועה יסייעו בהזרמת התנועה הבטוחה בסביבת מוסדות החינוך, בדגש על תנועת התלמידים בתחנות הסעה ומעברי החצייה וכן הזרמת התנועה של כלי הרכב בסביבתה.

המשטרה מבקשת מההורים המלווים, לנהוג במשנה זהירות ולהקפיד על עצירה והורדת נוסעים בצורה בטוחה, שימוש נכון בהתקני ריסון מתאימים ונהיגה איטית וזהירה תוך מתן זכות קדימה להולכי הרגל בדרכם לבתי הספר והגנים. יש להישמע להוראות המשטרה לגלות עירנות ולדווח על כל חפץ או אדם חשוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]