סגן ראש העיר ירושלים, יוסי דייטש, מתריע מהמשך ההקפאה בירושלים - 0404
סגן ראש העיר ירושלים, יוסי דייטש, מתריע מהמשך ההקפאה בירושלים

סגן ראש העיר ירושלים, יוסי דייטש, מתריע מהמשך ההקפאה בירושלים

במכתב פתוח נוסף לתושבי ירושלים, שיפורסם בסוף השבוע משרטט דייטש תמונה מדוקדקת של ההקפאה בירושלים והשלכותיה ואומר כי רק ראש עיר שלא יהיה תלוי פוליטית בראש הממשלה יהיה מסוגל להפעיל עליו את הלחץ הנדרש – עד לבנייה בפועל.
 
במכתב פתוח לתושבי העיר, השני במספר, שיפורסם בסוף השבוע הקרוב בעיתונות ובאמצעי המדיה השונים משרטט דייטש תמונה מדוקדקת של ההקפאה בירושלים: "כסגן ראש העיר, הנתונים לפניי. בשנים האחרונות ירד מספר התחלות הבנייה בכשליש ובשטח ממשיכה מגמת הירידה. הביקוש לדירות בירושלים כבר הזניק את המחירים לכשני מיליון ש"ח לדירת שלושה חדרים ממוצעת, לעומת כמיליון וחצי בלבד ברוב המדינה… מה שחמור לא פחות, כאשר אין בנייה לזוגות צעירים נוצר מחסור בכוח אדם צעיר ואיכותי, בריחת מוחות אשר פוגעת גם בתעשיות עתירות ידע…". 
 
דייטש ממשיך ומבקר את המערכת הפוליטית ואת ראש הממשלה על הקפאת הבנייה בעיר: "בתגובת למכתבי, הודיעה לפתע לשכת רה"מ לוועדה המחוזית על המשך דיון בתוכניות בנייה מסוימות… כרגע, לצערי, מדובר בהודעות מתוזמרות לצרכי קמפיין. כל עוד רה"מ הוא הפטרון הפוליטי של ראש העיר, אין אפשרות אמיתית ללחוץ עליו… רק ראש עיר שאינו תלוי בו פוליטית יהיה מסוגל להפעיל עליו את הלחץ הנדרש – עד לבנייה בפועל". 
 
דייטש רומז עוד במכתבו, כי שיקולים זרים מנחים את לשכת ראש הממשלה ואומר כי "אולי הממשלה היא המונעת בנייה, כדי לשמור על אופציות פתוחות כלפי אירופה והשמאל. מכל מקום, נתניהו יכול להמשיך בהקפאה רק כי ברקת נמנע מלנהל נגדו קמפיין ציבורי בנושא. אלקין ינהג כמו ברקת, אם ייבחר, בגלל אותה תלות פוליטית. כך לא יתחולל שינוי". "בעיצומם של ימי הרחמים והסליחות נזכור כי כולנו חלמנו על בניינה של העיר במשך שנות אלפיים והאחריות לבנייה היא עלינו", חותם דייטש את מכתבו לתושבי העיר. 
 
דייטש מסר בתגובה כי "ערב השנה החדשה, תושבי ירושלים כמהים ומצפים לראות את העיר נבנית, פורחת ומשגשגת. נעשה הכל כדי שהשנה הקרובה תביא בכנפיה התחדשות וחיים לעירנו האהובה ירושלים". 
 
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]