היסטוריה בבני ברק: רשימה חרדית-דתית-ישראלית תתמודד למועצת העיר - 0404
היסטוריה בבני ברק: רשימה חרדית-דתית-ישראלית תתמודד למועצת העיר

היסטוריה בבני ברק: רשימה חרדית-דתית-ישראלית תתמודד למועצת העיר

לראשונה בבני ברק: רשימה על מפלגתית המאגדת בתוכה את כל תושבי העיר: חילוניים, חרדים, דתיים לאומים, ספרדים ואשכנזים תתמודד לראשונה למועצת העיר בבני ברק.

למעשה, שנים רבות לא התמודדה רשימה כלל ישראלית למועצת העיר ויהדות התורה וש"ס חילקו בינן לבין עצמן את המקומות במועצת העיר. כעת, לראשונה, צפויה רשימה מעין זו להתמודד למועצה וגם להיבחר, לאחר שעל פי סקרי עומק שפורסמו, רשימה ציונית שכזו צפויה לגרוף כשלושה מקומות במועצת העיר.

מי שעמל על גיבוש הרשימה הוא יו"ר הליכוד בבני ברק, יעקב וידר, הפועל כבר שנים כדי לסייע למיעוט הציוני שקיים בעיר ונאבק על מקומו. בין השאר יזם וידר את טקס האזכרה לחללי צה"ל שקבורים בבני ברק וכן הצליח, יחד עם חברי הרשימה, למנוע את סגירתה של אולפנת "צביה" הדתית לאומית בבני ברק שראשי העיר ביקשו לסגור אותה.

יעקב וידר אמר כי: "העסקנים דואגים למקורבים ואנחנו דואגים לתושבים. יש 27 חברים במועצת העיר, מי מהם מייצג את הציבור? אף אחד. בבחירות האחרונות לכנסת הצביעו כ-10,000 בני ברקים למפלגות הציוניות, ואני בטוח שכולם יבינו את החשיבות ויבואו לבחור, כי זה או אנחנו או הם".

יועץ סגן שר החינוך לשעבר, אודי טנא, תושב בני ברק, הצפוי להיות משובץ במקום השני ברשימה, מסר כי: "מדובר ביום חג בו כלל הזרמים הציוניים מתאחדים יחד. כיפה שחורה ישראלית ליד כיפה סרוגה ציונית יפעלו יחד בעזרת ה' במועצת העיר כדי להילחם למען כלל צרכי הציבור הדתי-חרדי ישראלי-מסורתי וחילוני בעיר. מדובר באיחוד מרגש שצפוי לעורר מהפכה לה מחכים בעיר שנים רבות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]