נתניהו: ״שום איום לא ירתיע אותנו - מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה״ - 0404
נתניהו: ״שום איום לא ירתיע אותנו – מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה״ קובי גדעון/ לע"מ

נתניהו: ״שום איום לא ירתיע אותנו – מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה״

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בטקס קריאת הקרייה למחקר גרעיני-נגב על שם שמעון פרס ז"ל.

ההחלטה על קריאת הקריה למחקר גרעיני נגב על שם נשיא המדינה התשיעי התקבלה על ידי ראש הממשלה לאור תפקיד המפתח שמילא פרס ז"ל בהקמתה וכאות הוקרה של מדינת ישראל על תרומתו הייחודית, המשמעותית והחיונית לקידום מדעי הגרעין במדינת ישראל ולביצור ביטחונה.

בטקס השתתפו גם שר האנרגיה יובל שטייניץ, ראש הוועדה לאנרגיה אטומית זאב שניר, מנהל הקמ"ג גיל דגן, בני משפחת פרס: ילדיו, חמי פרס, פרופ' ציקי (צביה) ולדן ויוני פרס ובני משפחותיהם, ראש עיריית דימונה בני ביטון ואורחים נוספים.

כחלק מהאירוע הוסר הלוט מעל שלט הנצחה מיוחד בכניסה לקריה למחקר גרעיני נגב. בשלט מצוטטים, בין השאר, דברי פרס ז"ל לפיהם "אנשים שאין להם פנטזיה לא עושים דברים פנטסטיים".

נתניהו: "שמעון חתר לשלום, אבל הוא ידע ששלום אמת יכול להיות מושג רק אם ידנו תאחז בחוזקה בנשק המגן. במזרח התיכון, ובחלקים רבים של העולם, יש אמת פשוטה: אין מקום לחלשים. החלשים קורסים, נטבחים, נמחקים מן ההיסטוריה, והחזקים, לטוב או לרע, הם אלה ששורדים. את החזקים מכבדים, עם החזקים כורתים בריתות, ובסופו של דבר עם החזקים עושים שלום.

התהליך הזה, של נורמליזציה של מדינות מרכזיות בעולם הערבי עם מדינת ישראל החזקה, מתרחש לנגד עינינו במימדים שאי אפשר היה לדמיין אותם לפני שנים אחדות. תהליך שטומן בחובו תקווה, בסופו של דבר, להשלמת מעגל השלום. אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שנשארו אויבים רבים, במרחב הזה ומעבר לו.

אויבינו אבל יודעים היטב מה ישראל מסוגלת לעשות, הם מכירים את המדיניות שלנו. מי שמנסה לפגוע בנו – אנו פוגעים בו.

אינני מפריח סיסמאות באוויר, אני מתאר מדיניות עקבית, ברורה ונחושה. זו המדיניות שלנו. היא מגובה בהיערכות מתאימה, בהצטיידות, במוכנות, ובשעת הצורך בפקודות מתאימות.

אנו פועלים למנוע את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה. לא נרפה מיעד זה, כשם שלא הרפינו מן המאמץ להביא לביטולו של הסכם הגרעין הרע עם איראן, יעד שנתפס כבלתי אפשרי כשהצבתי אותו לראשונה על סדר היום הבינלאומי לפני כמה שנים.

במישור המדיני, אנחנו נמשיך להפעיל לחצים נגד המשטר המסוכן והקיצוני באיראן. רק אתמול ראינו את פירות הלחץ הזה בדבריו של נשיא איראן, שאמר שרבים בעם האיראני איבדו אמון בעתידה ובעוצמתה של איראן בגלל הסנקציות הכלכליות המתחדשות. במישור הצבאי, צה"ל יוסיף לפעול במלוא הנחישות ובמלוא העוצמה נגד ניסיונותיה של איראן להציב כוחות ומערכות נשק מתקדמות בסוריה, ושום הסכם בין סוריה ואיראן לא ירתיע אותנו, וגם שום איום לא ירתיע אותנו.

מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה, ובכל מקרה הוא לא ישיג את מטרתו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]