נסגר התיק נגד הצעירה שהתפללה בשערי הר הבית - 0404
נסגר התיק נגד הצעירה שהתפללה בשערי הר הבית חדשות 0404

נסגר התיק נגד הצעירה שהתפללה בשערי הר הבית

תיק שנפתח כנגד צעירה שהתפללה בשערי הר הבית בט' באב שעבר, נסגר לאחרונה על ידי התובע. לאחר שחרור הצעירה ממעצר הגישה המשטרה בקשה להגשת כתב אישום כנגדה, אולם עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו שליווה אותה הביא לסגירת התיק בשימוע שהתקיים בפני התובע, וכך מנע את הגשת כתב האישום.

הנערה וחברותיה התפללו בשער הכותנה בעת ששוטרים שהיו במקום החלו לדון איתן לגבי עזיבתן. בעוד הנערות משוחחות עם השוטרים ומבקשות 'דקה להתפלל', הגיע למקום מפקד כוחות השיטור ברחוב הגיא, ניצן דואניס. לטענת הצעירה, הוא ניגש אליהן בתואנה שהן מפריעות למאמינים המוסלמים לעלות להר הבית, וביקש מהן בגסות לפנות את המקום.

לטענת הצעירה, דואניס דחף אותן בחוזקה, והחל למשוך אותה בידיה. כשחברתה ניסתה לבוא לעזרתה, הפריד בניהן. הוא אזק את הצעירה בכוח רב, כך שהאזיקים הותירו על ידיה סימנים. לפי הנערה כל מטרתה הייתה להגיד במקום פרק תהילים ולהמשיך לכותל, וקבוצת הנערות כבר הייתה לקראת תזוזה כאשר הגיע דואניס והחל לדחוף אותה בלי לברר עם השוטרים הנוכחים במקום על מה נסב הדיון.

לאחר ויכוח ממושך הכולל שימוש בכוח פיזי, עצר השוטר את הצעירה באשמת פגיעה בחופש גישה למקום קדוש, תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. עוד הוסיפה הצעירה כי הן עמדו במקום בו מותר לעמוד, וטענה "לא עשיתי שום דבר שאני צריכה להתחרט עליו".

לעומת זאת, השוטר דואניס טען כי הבנות עמדו על פתח המחסום, והתעקשו להמשיך ולהתפלל במקום. לדבריו, הוא הציע להן להתפלל בצד אך הן התנגדו. הוא הזהירן כי במידה ולא יפנו את המקום יאלץ לפנותן בכוח, ובמהלך הדיון דחפה אותו הצעירה. בתגובה לכך החל השוטר לדחוף את הנערות בעזרת האפוד שלו, והפריד בין הצעירה לחברותיה. עוד טען השוטר כי בניסיון ההפרדה נעצה הצעירה את ציפורניה בידו עד זוב דם, מה שגרם לו לעצרה בגין תקיפת שוטר.

עו"ד פולסקי מסר "אני שמח שבמקרה זה התובע המשטרתי הפעיל שיקול דעת ראוי והורה על גניזת התיק, בפרט לאור חוסר ההיגיון בגרסת השוטר. אציין כי תיקים רבים התנהלו בבתי המשפט השונים נגד צעירים רבים, נערים איכותיים ללא כל עבר פלילי, רק בשל התנהלות מקוממת של שוטרים שפעמים רבות במקום לתרום לשמירת הסדר והבטחת שלום המתפללים ושלום הציבור, מתנהלים באגרסיביות בלתי ראויה וגורמים בעצמם להפרות סדר מיותרות.

אני שמח שלפחות בשלוחת התביעות נמצאה אוזן קשבת והבנה ראויה של הסיטואציה והתקבלה החלטה מתבקשת על סגירת התיק" הוסיף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]