בנט מבטיח: "תוך שנתיים כל מבחני התיאוריה יתקיימו בתוך בתי הספר" - 0404
בנט מבטיח: חדשות 0404

בנט מבטיח: "תוך שנתיים כל מבחני התיאוריה יתקיימו בתוך בתי הספר"

לאחר פיילוט שהחל השנה במשרד החינוך, במהלכו נבחנו כ-500 כיתות י' במבחני התיאוריה בבתי הספר, מבטיח היום (שלישי), שר החינוך נפתלי בנט כי במהלך השנתיים הבאות כלל לימודי ומבחני התיאוריה יתקיימו בתוך בתי הספר לתלמידי כיתות י'.

במסגרת הפיילוט, 12% מסך כיתות שכבת י' שלומדות חינוך תעבורתי למדו ונבחנו במבחני נהיגה עיוניים (תיאוריה). הצפי היה ש-50% מהתלמידים הללו יעברו את המבחן בהצלחה, ויודגש כי המבחן היה שונה מהנהוג לפני כן באגף הרישוי: מבחן מורחב שכולל היבטים של עייפות בנהיגה, לחץ חברתי, שימוש במסכים, סכנות בשימוש באלכוהול וכיוצא באלה. את הלימודים העבירו מורים מתוך בתי הספר שהוכשרו לתכנית. המורים לימדו את החינוך התעבורתי, ובכלל זה את לימודי התיאוריה.

בנט כתב בחשבון הטוויטר האישי שלו כי, "תוך שנתיים *כל* לימודי התאוריה בישראל יתקיימו וייבחנו בתוך בתי הספר, בכיתות י׳. בשנה הנוכחית ב-1,000 כיתות; בשנה הבאה ב*כולם*. הדגש יהיה לימוד והעמקה בבטיחות. מערכת החינוך לוקחת אחריות!".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]