12 בני אדם נעצרו בחשד לסחר בנשים וייבואן לארץ מגאורגיה ואוקראינה - 0404
צילום: דוברות המשטרה

12 בני אדם נעצרו בחשד לסחר בנשים וייבואן לארץ מגאורגיה ואוקראינה

המשטרה חשפה רשת שעסקה ביבוא וסחר בנשים לישראל למטרת העסקתן במתן שירותי מין – הרשת הפעילה 8(!) בתי בושת הפועלים תחת חסותה של "המדאם" ברחבי הארץ.

הפרשיה שזכתה לכינוי "חוצה גבולות" ונוהלה בחודשים האחרונים במשטרה, הביאה לאיסוף ראיות כנגד חשודים בעבירות חמורות של סחר בנשים וייבוא שלהן לארץ למטרת עיסוק במתן שרותי מין בתשלום.

תחילתה של החקירה בראשית חודש יוני בעקבות מידע שהתקבל במשטרה ובשיתוף פעולה עם רשויות מעבר הגבולות בנתב״ג, לפיו אישה ובן זוגה ייבאו אישה מחו"ל למטרת סיפוק שירותי מין בבתי הבושת שבניהולם.

ממצאי החקירה הצביעו כי בנוסף לזוג החשודים, מדובר בכנופיה היררכית המתנהלת כאשר לכל אחד מחבריה תפקיד מוגדר בשרשרת הייבוא והעסקת הנשים הצעירות בזנות.

עם התקדמות החקירה, פענחו חוקרי משטרה את השיטה שבאמצעותה איתרו את הנשים במדינות חוץ (אוקראינה וגאורגיה) ע"י אנשי קשר המתגוררים במדינות אלו שפרסמו הצעות עבודה באתרי אינטרנט מקומיים לנשים צעירות, ולאחר שהאחרונות השאירו פרטיהן באתר, הוצעה להן העבודה בישראל.

אלו שאותרו ונמצאו 'מתאימות', תודרכו על ידי החשודה "המדאם" שעפ"י החשד דאגה לשלוח איש קשר מישראל שפגש בנשים בחו"ל והיה מגיע עימן בטיסה לארץ.

מיד עם הגעתן ארצה, נאספו על ידי החשודה, בן זוגה או בנה והן הועברו לאחד מ-8 בתי הבושת הפרוסים בישראל בערים ירושלים חיפה ואשקלון.

עם התקדמות החקירה הסמויה, עלה כי החשודה ה"מדאם" ניהלה את הרשת יחד עם בן זוגה שהיה אחראי על הפן הכלכלי. ברשת פעלו על פי החשד גם בנה וחשודים נוספים שפעלו לשכור הדירות, להעביר הצעירות מבית בושת אחד לשני ותיחזוק הדירות.

בשעות הבוקר המוקדמות, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו שוטרים ובלשים כשבידיהם צווי חיפוש ומעצר על בתי הדירות בירושלים, חיפה ואשקלון, בהם עפ"י החשד פועלת רשת בתי הבושת.

בחיפוש שבוצע בדירות נתפסו בין היתר כסף מזומן, מכשירי סלולר, דרכונים ומסמכים רבים. במקביל פשטו השוטרים על ביתם של בני הזוג החשודים העיקריים, אשר, עפ"י החשד, ניהלו את רשת איתור הנשים בחו״ל הבאתן ארצה וניהול בתי הבושת. בחיפוש שבוצע נתפס כסף מזומן ומסמכים שונים.

במסגרת החקירה עלה כי חלק מהמעורבים חשודים בעבירות הנוגעות לביטוח הלאומי וחקירה זו מנוהלת בשת"פ יחידת החקירות של הביטוח לאומי

כאמור, מדובר בחקירה שנערכה מזה מספר חודשים, בלווי פרקליטות מחוז ירושלים.

במסגרת הפעילות הבוקר נעצרו 12 חשודים בהם ה"מדאם", בן זוגה, בנה ואחרים בחשד לייבוא הנשים וסרסרות לזנות. עוד עוכבו 8 נשים שעפ"י החשד עסקו במתן שירותי מין.

כלל החשודים נעצרו נחקרו והובאו בפני בית המשפט השלום בירושלים לדיון בעניינם.

מהמשטרה נמסר כי, "מקרה זה מצטרף לפעילות המשטרתית כנגד אלו העוסקים ביבוא נשים לצורך העסקתן במתן שירותי מין וסרסרות וכן לפעילות כנגד בתי בושת נוספים שנחשפו ונסגרו ע"י המשטרה במהלך השנה האחרונה בירושלים. לא יתכן שבבתי מגורים בהם מתגוררות משפחות וילדים, ינוהלו בתי בושת ובהם מועסקות נשים בזנות.

הפעילות המבצעית, מעצר החשודים, חקירתם וסגירת המקומות לאלתר הינם פועל יוצא של איסוף הממצאים והראיות שביססו את קיום העבירות החמורות ומהווים נדבך עיקרי בעשיית המשטרה כנגד מפעילי בתי הבושת נגדם נמשיך לפעול עד למיצוי הדין". (בסרטון: פשיטה על בתי הבושת. צילום: דוברות המשטרה).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]