לעידוד חציית כביש באופן זהיר ובטוח: עיריית עכו והרלב"ד במיזם "מדרכות מסבירות" - 0404
לעידוד חציית כביש באופן זהיר ובטוח: עיריית עכו והרלב הדמיה

לעידוד חציית כביש באופן זהיר ובטוח: עיריית עכו והרלב"ד במיזם "מדרכות מסבירות"

 עיריית עכו בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מבצעת בימים אלה עבודות לסימון "מדרכות מסבירות" במספר מוקדים מרכזיים ברחבי העיר ובקרבת בתי ספר. מדובר במיזם הסברה שנועד להעלות את המודעות לחציית כביש בטוחה וזהירה של הולכי הרגל.

באמצעות המיזם מועבר מסר להולכי הרגל לגלות ערנות ולחצות את הכביש בצורה בטוחה ביותר.

המדרכות כוללות שלוש סיסמאות עיקריות בנושא בטיחות בדרכים והם מלווות בסימון צבעוני בכדי לעורר את תשומת הלב של הולכי הרגל. הסיסמאות הן: "נלחמים על החיים", "תסתכל לנהג בעיניים" ו"אל תתפרץ לכביש". 

במטה הבטיחות בדרכים בעיריית עכו וברשות הלאומית לבטיחות בדרכים קוראים לציבור ההורים לבחור לילדיהם את "המסלול הבטוח" ביותר להליכה מהבית לבית הספר והחזרה אליו.

חשוב לתרגל הליכה במסלול הבטוח עם הילדים, תוך מתן הסבר על הסכנות שבדרך ולשמור על כללי הבטיחות: יש ללכת רחוק משפת המדרכה; לא להתפרץ לכביש; לבחור במקום הבטוח ביותר לחצייה, רצוי במעבר חצייה מרומזר או במעבר חצייה שנמצאים בו משמרות זה"ב; יש לעצור 2 צעדים לפני שפת המדרכה, להביט לכל הכיוונים ולהאזין לקולות התנועה; רק כאשר הכביש פנוי – חוצים ישר ובהליכה מהירה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]