מועצת עיריית ירושלים קבעה: המכללות הצבאיות יוקמו בהר הצופים - 0404
מועצת עיריית ירושלים קבעה: המכללות הצבאיות יוקמו בהר הצופים 0404

מועצת עיריית ירושלים קבעה: המכללות הצבאיות יוקמו בהר הצופים

תחילת הסיפור לפני מספר שנים כאשר התקבלה החלטה בצה"ל להעביר את המכללות הצבאיות ואת הפו"מ (פיתוח ומחקר) מגלילות לירושלים. "עם קבלת ההחלטה בצה"ל",  מסביר המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ', "עיריית ירושלים הקצתה שטח למכללות הצבאיות באזור הר הצופים. עם זאת, בעקבות לחץ אמריקאי בתקופת ממשל אובמה, ההחלטה השתנתה והוחלט שהמכללות יוקמו בשכונת קריית יובל בסמוך ליער ירושלים. אנחנו מתנגדים להחלטה וסוברים שיש חשיבות לאומית שהמכללות יוקמו בהר הצופים, דבר המעיד על איחודה של ירושלים. אני שמח שהמהלך שהובלתי בשם סיעת מאוחדים נשא פרי. את ירושלים מאחדים במעשים", ציין קלמנוביץ'.

יו"ר סיעת 'מאוחדים', אריה קינג: "אני גאה במהלך שהובלנו במועצת העיר. מדובר בהתערבות בוטה של האמריקאים בעידן ממשל אובמה. למיקום המכללות הצבאיות בהר הצופים ישנה אמירה לאומית ברורה, לפיה אנחנו הריבון בירושלים. בנוסף, הקמת המכללות בקריית יובל תגרור פגיעה קשה בסביבה וכריתת עצים משטח יער ירושלים. הגיע העת לומר בקול ברור: 'ירושלים המאוחדת היא בירתה של מדינת ישראל על כל חלקיה'".

האלוף גרשון הכהן, מפקד המכללות הצבאיות לשעבר יצא לסיור בירושלים בליווי חברי מועצת העיר, קינג וקלמנוביץ'. במהלך הסיור הביע הכהן את התנגדותו להעברת המכללות לקרית יובל ולהתערבות אמריקאית בסוגייה: "שינוי מיקום המכללות הצבאיות מהר הצופים לקרית יובל מהווה כניעה לתכתיבים ואינטרסים בין לאומיים שלא עולים בקנה אחד עם האינטרסים של מדינת ישראל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]