מגדל העמק: 5 מיליון שקלים יושקעו בתאורת רחוב חכמה - 0404
מגדל העמק: 5 מיליון שקלים יושקעו בתאורת רחוב חכמה דוברות עיריית מגדל העמק

מגדל העמק: 5 מיליון שקלים יושקעו בתאורת רחוב חכמה

במגדל העמק ממשיכים לפעול למען איכות חיי התושבים. כחלק ממגמת השינוי של סביבה ירוקה הכוללת בין היתר את התכנית העירונית "עיר נקייה ומקיימת" וחסכון בחשמל ואנרגיה, החליטו בעירייה להחליף את כל תאורת הרחובות ברחבי העיר לנורות "לד" החסכוניות ביותר בצריכת חשמל והפיכת מערכת התאורה העירונית למערכת "חכמה".

היתרונות של תאורת "לד" מתבטא בחסכון של חשמל ואנרגיה ואורך חיים ארוך יותר של הנורה דבר המייעל את התחזוקה והבלאי של הנורות ברחבי העיר. הפיילוט הראשוני של הפרויקט החל לפני כשלוש שנים בהחלפת הנורות בשכונת "רסקו" וכן שכונות וותיקות נוספות בעיר בהן הוחלפו עמודים, פנסים ונורות בחדשות. בעקבות הפיילוט הראשוני שהוגדר כהצלחה ובעקבות גיוס תקציב גדול ומשמעותי של 5 מיליון שקלים, החליטו ברשות המקומית לצאת בימים אלה למבצע נוסף של החלפת נורות לד בכל רחבי העיר.

בנוסף, תותקן על כל פנס אנטנה אלקטרונית ומערכת חכמה שיודעת לאתר פנסים תקולים, לכבות ולקבוע את עוצמת התאורה במהלך היום או הלילה בלחיצת כפתור. החשמלאי הראשי של העירייה גבי אוחנה ציין כי הפרויקט צפוי לחסוך יותר מ-50 אחוזים בצריכת החשמל העירונית והכפלת אורך חיי הנורות. מעיריית מגדל העמק נמסר: "הפרויקט הוא תוצר ישיר של מדיניות הרשות להתייעלות כלכלית ואנרגטית ושיפור איכות הסביבה ואיכות חיי התושבים. החלפת הנורות צפויה לחסוך מאות אלפי שקלים שיושקעו בחינוך, תרבות ופנאי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]