עיריית חולון ערוכה לקראת ניקיון העיר בתקופת חגי תשרי - 0404
עיריית חולון ערוכה לקראת ניקיון העיר בתקופת חגי תשרי

עיריית חולון ערוכה לקראת ניקיון העיר בתקופת חגי תשרי

מתחילים את השנה בחולון בראש נקי: כחלק מהיערכות מערך התברואה והסביבה בעיריית חולון לקראת ניקיון העיר בחגים, יחולו שינויים בימי הוצאת הגזם והגרוטאות. להלן פירוט התאריכים שבהם חל איסור מוחלט על הוצאת פסולת גזם או גרוטאות במהלך החודשים ספטמבר-אוקטובר: ספטמבר – 6, 7, 9, 10, 11, 13, 14, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 30. אוקטובר-1.

ביתר התאריכים בחודשים אלה, יש להוציא בהתאם לימים הקבועים לכל רחוב ורחוב. פירוט באתר העירוני:  https://www.holon.muni.il/Residents/Environment/Recycling/Pages/pinuyGezem.aspx

גזם וגרוטאות יש להניח במקום שבו יש נגישות למשאית בעלת מנוף, שאינו צמוד למקומות חנייה ושאינו בשביל פנימי. ברחובות ללא מוצא יש להניח ברחוב הראשי הסמוך וכמו כן, יש להימנע מחסימת ערימות הגזם על ידי כלי רכב, על מנת לאפשר פינוי. המוציא פסולת שלא בהתאם ליום ההוצאה המתאים, צפוי לקנס על פי החוק.

פינוי כל ביתני האשפה בעיר יתוגבר לקראת החגים ובמהלכם, כאשר העבודה תיערך גם מעבר לימי הפינוי הקבועים ואף בשעות הלילה, תוך הקפדה על פינוי שקט ככל האפשר. גם מתקני המיחזור יפונו שלא על פי סדר הפינוי הרגיל. מכולות האשפה, מיכלי האשפה טמוני הקרקע, מתקני המיחזור וסביבתם יישטפו וינוקו ביסודיות. ניקיון הרחובות יתוגבר ויינתן דגש מיוחד לניקיון בקרבת בתי כנסת וכן לניקיון שירותים ציבוריים. מגרשים בעיר ינוקו אף הם מפסולת. גם האגף לגנים ונוף נערך לתקופת החגים עם תגבור מספר פועלי הגינון והרחבת שעות ניקיון הגנים, החורשות והצירים הראשיים. בנוסף, יטופלו ביסודיות ערוגות הפרחים ותושלם הצבתם של כ-350 ספסלים חדשים ברחובות העיר.  

במקביל, המפקחים העירוניים ואנשי השיטור העירוני ימשיכו לאכוף את חוקי העזר, תוך מתן דגש על ניקיון במרכזי העסקים, ונדליזם בגנים הציבוריים וכן הקמות רעש בגנים ובסוכות, הוצאת פסולת וגזם שלא בימים המותרים, טיפול בגרוטאות, הדלקת מנגלים והבערת אש במקומות אסורים ועוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]