ההקלטה שבשירות בתי הסוהר לא רצו שתשמעו - קצין המודיעין חושף מי באמת שולט בכלא - 0404

ההקלטה שבשירות בתי הסוהר לא רצו שתשמעו – קצין המודיעין חושף מי באמת שולט בכלא

חודשיים וחצי לחשיפת פרשת הסוהרות והאמת יוצאת לאור – הערב (שני), פורסמה לראשונה בחדשות 20, הקלטה בלעדית של קצין המודיעין בכלא גלבוע החשוד ששיבץ סוהרות לאגפי המחבלים לדרישתם.

בשיחה שניהל הקצין עם מקורביו נחשפו פרטים חמורים, ביניהם האופן שבו לטענת הקצין השתמשו בכירים בשב"ס בסוהרות באגפים הביטחוניים על מנת להשיג מידע מודיעני ו"שקט תעשייתי".

קצין המודיעין חשף כי טרם הפרשה שובצה חיילת, המשרתת כסוהרת בכלא גלבוע, באגף של המחבל עטאללה במשך כ-4 חודשים וזאת במטרה להוציא ממנו מידע. לאחר שהסוהרת "נכשלה בתפקידה" והמחבל הבחין בסוהרת י' ודרש אותה – אז ניסה לכאורה קצין המודיעין להעבירה לאגף המדובר.

קצין המודיעין חושף בשיחה את העובדה לפיה מי שמנהל בפועל את שגרת החיים בכלא, הם המחבלים ולא הסוהרים ואמר למקורביו: " ואיזה לחץ אני, אני צריך להביא מידע על מחבלים, והמחבלים מנהלים את בית הסוהר. ככה זה אחי כן. השגרה בידיים שלהם, "חרב ודרב".

כזכור, בשב"ס הכחישו תחילה את הפרשה שנחשפה בחדשות 20 והכריזו בכנסת ש"אין אמת בפרסום".

קצין המודיעין רומז בשיחה עם מקורביו כי מי שבעצם הנהיג את השיטה של שימוש בסוהרות באגפים שבהם כלואים מחבלים, הוא קצין המודיעין הראשי של שב"ס שמכונה: הד"ר – וזאת משום שהתחיל לשרת בשב"ס בתפקיד של רופא שיניים.

קצין המודיעין שנחקר בפרשה הושעה בינתיים מתפקידו, לדבריו הוא קורבן לשיטה. העובדות שחושף כאן קצין המודיעין מדברות בעד עצמן. מדובר בשיטה פסולה שאין כל ספק שכל בכירי הארגון היו מודעים לה. (בתמונה: כלא גלבוע, ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]