מעבדה לעיבוד קוקאין נתפסה בלב ירושלים - שווי המעבדה למעלה מ-7 מיליון שקלים - 0404
מעבדה לעיבוד קוקאין נתפסה בלב ירושלים – שווי המעבדה למעלה מ-7 מיליון שקלים דוברות המשטרה

מעבדה לעיבוד קוקאין נתפסה בלב ירושלים – שווי המעבדה למעלה מ-7 מיליון שקלים

משטרת ישראל סיכלה ייבוא והפצה של סם מסוכן מסוג קוקאין נוזלי טהור במשקל 3 ק"ג – המעבדה שנתפסה במרכז ירושלים שימשה לעיבוד הסם לאבקה במשקל מוערך של כ-9 ק"ג למטרת הפצה במחיר מוערך של מעל ל-7 מיליון ש"ח.

חקירת המשטרה החלה לפני כשבועיים, עם קבלת מידע אודות ייבוא וייצור של סם מסוכן מסוג קוקאין נוזלי. עם התקדמות החקירה, עלה החשד כי אחד החשודים המרכזיים חזר לישראל בליווי חשודה נוספת תושבת קולומביה, ועפ"י החשד ייבאו לארץ 3 ק"ג סם נוזלי טהור מסוג קוקאין בבקבוקי יין שמקורם בקולומביה.

עוד עלה בחקירה, כי על פי החשד שכרו החשודים דירה במרכז ירושלים, בה החשודה הקלומביאנית הפעילה מעבדה באמצעותה עבדה את הסם הנוזלי על מנת להפיק ממנו אבקת סם שעל פי הערכת המשטרה יכל להגיע לכדי 9 ק"ג אבקה כתוצר מוגמר ובשווי שוק מוערך של למעלה מ-7 מיליון ש"ח.

עם מעבר החקירה לשלב הגלוי בתאריך ה-16.8, פשטו כוחות המשטרה על המעבדה שהופעלה במרכז העיר במקביל עצרו 6 חשודים בגילאי 20-40, שעפ"י החשד מעורבים בייבוא הסמים והפעלתה של המעבדה.

במעבדה תפסו השוטרים את בקבוקי היין ובהם הסם הנוזלי, וחומרים כימיים נוספים בהם עפ"י החשד השתמשו להפקת אבקת הסם. החשודים הובאו לחקירה במשטרה בחשד לייבוא / ייצור / סחר והפצה של סם מסוכן.

היום (שני), הוארך מעצרם של כלל החשודים בפני בית המשפט עד ליום חמישי.

מהמשטרה נמסר כי, "מדובר בחשיפת מעבדת סמים מסוכנים בהיקף גדול ובמשקל רב אשר מהווה נדבך נוסף ומרכזי במסגרת מלחמתה הבלתי מתפשרת של משטרת ישראל בייבוא וסחר בסמים.

המשטרה פועלת כל העת במגוון מישורים גלויים וסמויים במרחב האוירי, ביבשה ובים במטרה לסכל, לאתר, לתפוס ולהביא לדין כל אדם העוסק בגידול, ייבוא וסחר בסמים, שלא אחת מגיעים לידיהם של ילדים ונוער ומסכנים חייהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]