האג'נדה של מכון מנדל - בכירי "הקרן לישראל חדשה" נחשפים - 0404
האג'נדה של מכון מנדל – בכירי דובר צה"ל

האג'נדה של מכון מנדל – בכירי "הקרן לישראל חדשה" נחשפים

מכון מנדל מעביר תוכניות חינוך אינטנסיביות לבכירים בשירות הציבורי בישראל ובכירי המכון מזוהים עם תפיסות שמאל קיצוני, ארגון לביא מפרסם היום (שני), דו”ח מפורט על המכון שמחנך את בכירי משרד החינוך וקציני חיל החינוך של צה”ל

קרן מנדל מפעילה בישראל מזה כעשרים וחמש שנים מספר רב של תכניות חינוך ומנהיגות לבכירי משרד החינוך ולקציני צה"ל ולקבוצות ממוקדות נוספות, כאשר מאות מבוגרי הקרן מצויים בתפקידי מפתח במגזר הציבורי.

הדו"ח סוקר את האג'נדות והתפיסות שמובילות את שלושת נשיאי המכון האחרונים, ובהם אנט הוכשטיין, שכיהנה כנשיאת קרן מנדל-ישראל ולאחר מכן הייתה חברת וועד בארגון השמאל הקיצוני "מולד", וכן וורדה שיפר שכיהנה גם היא כנשיאת מנדל וכיום חברה במועצה הבינלאומית של "הקרן לישראל חדשה" ומכהנת כיושבת ראש וועדת המענקים של הקרן.

בסקירה נחשפת גם פעילותו השנויה במחלוקת של נשיא מנדל הנוכחי פרופסור יהודה ריינהרץ, שבזמן היותו נשיא אוניברסיטת ברנדייס חתם על הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת אל קודס, וקיבל לעבודה באוניברסיטה את חליל שקאקי אחיו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי פתחי שקאקי, שהיה חשוד גם הוא בקשר עם גורמי הטרור, למרות התנגדות של הקהילה היהודית למינוי זה.

בנוסף מתוארת פעילותה של איימי מנדל ביתו של הבעלים מורטון מנדל, שמנהלת בארה"ב ארגון בשם "צדק" שמצהיר על התנגדותו ל"כיבוש פלסטין", כאשר מורטון מנדל האבא והבעלים של מכון מנדל מוגדר כיועץ בארגון זה.

מדיווחי קרן מנדל לרשויות המס בארה"ב עולה שקרן הצדקה של מנדל תומכת כספית באופן מתמשך ב"קרן לישראל חדשה" (NIF) ומהצהרות בכירים בארגון "שתיל" מתברר כי הם רואים במרכז מנדל בנגב בית עבור ארגון "שתיל", שמשמש כזרוע הביצועית של "הקרן לישראל חדשה".

לדו"ח המלא

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]