חסר בית שוב - ג'וני חזר לרחוב לאחר שמגייסי התרומות עבורו גנבו את רוב הכסף - 0404
חסר בית שוב – ג'וני חזר לרחוב לאחר שמגייסי התרומות עבורו גנבו את רוב הכסף צילום מסך מקמפיין גיוס הכספים

חסר בית שוב – ג'וני חזר לרחוב לאחר שמגייסי התרומות עבורו גנבו את רוב הכסף

לפני מספר חודשים, נראה היה כי כל עולמו של ג'וני בוביט עומד להשתנות. בנובמבר, הוא היה חסר בית והיו לו רק 20 דולרים. יום אחד ראה בוביט את קייט מק'קלור, מפירנצה, ניו ג'רסי, מחוץ לתחנת דלק. קייט נתקעה עם רכבה בשכונת עוני בפילדלפיה ללא דלק ולא היה עליה כסף – בוביט נתן לה את כל הכסף שלו.

קייט וחבר שלה מארק, שהתרגשו מאוד מהמעשה של ג'וני שנתן לקייט את כל כספו, החליטו לפתוח בשבילו בקמפיין גיוס כספים "GoFundMe", כדי לסייע לו לצאת מהרחוב ולהתחיל חיים חדשים. הקמפיין הלך ונהיה ויראלי וגדל עד לגיוס של כמעט 403,000 דולר. 

לאחר כמה זמן במהלכו גר ג'וני בקרוון, אותו שכר בכסף שקיבל, הודיעה עורכת דינו כי הוא חזר לרחוב ולסמים וכי קיבל רק סכום קטן מהכסף שיועד לו.

"למעלה מ-14 אלף איש נתנו לו כסף בשביל לעזור לו לצאת מהרחוב ולתת לו מקום בטוח לחיות בו", סיפרה עורכת דינו פרומיסלו ל-NBC NEWS. עוד הוסיפה עורכת הדין כי ג'וני העריך שהוא קיבל כ-75,000 דולרים בלבד, בהם שכר את הקרוון בו חיי תקופה. עדיין צריך היה להשאר בסביבות ה-300,000 דולר שנותרו על מנת שיתחיל חיים חדשים, אך נראה כי אין לג'וני גישה לכספים אלו.

ג'וני סיפר כי הוא מודאג מכך שקייט ומארק בזבזו את הכסף אותו גייסו עבורו. והזכיר חופשות שלקחו הזוג לקליפורניה, פלורידה, לאס וגאס ולגרנד קניון. הוא גם ציין כי קייט, שעובד כמזכירה במחלקת התחבורה של ניו ג'רזי, נוסעת במכונית BMW חדשה.

צילום מסך מקמפיין גיוס הכספים

בנתיים, הודה מארק כי בזבז 500 דולרים מכספי התרומות והפסיד אותם בהימורים, אך אמר כי החזיר את הסכום שלקח. ג'וני טוען כי לדעתו מארק השתמש בהרבה יותר.

מ-"GoFundMe" נמסר כי הם חוקרים בכדי לראות כיצד השתמשו בכספים שנאספו. "החברה בוחנת את הטענות בדבר שימוש לרעה בקמפיין זה", אמר דובר החברה. "כאשר יש מחלוקת, אנחנו עובדים עם כל הצדדים המעורבים על מנת להבטיח שהכספים הלכו למקום הנכון. נפעל כדי להבטיח שג'וני יקבל את העזרה המגיעה לו ושכוונות התורמים יכובדו".

בני הזוג הכחישו את הטענות שהשתמשו בכספים לחופשות ולרכב חדש ואמרו כי הם השתמשו בכסף שלהם. מצד שני, הם לא רוצים שג'וני יקבל את הכספים עד שינוקה לגמרי מסמים, "לתת כסף למכור לסמים זה כמו לתת אקדח למי שרוצה להתאבד".

עורכת דינו של ג'וני נפגשה עם בני הזוג ואמרה כי היא מקווה לקבל בקרוב תיעוד כתוב של ניצול הכספים עד כה והוסיפה שג'וני נמצא בתהליך גמילה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]