מחאת הקשישים והנכים עולה מדרגה: יפגינו בשבוע הבא במרכז תל אביב - 0404
מחאת הקשישים והנכים עולה מדרגה: יפגינו בשבוע הבא במרכז תל אביב יגאל אידלמן

מחאת הקשישים והנכים עולה מדרגה: יפגינו בשבוע הבא במרכז תל אביב

ביום שלישי הקרוב (28.8.18) בשעה 18:00 יפגינו במרכז תל אביב מאות נכים וקשישים תחת הכותרת צדק לכל הקשישים והנכים, כנגד מדיניות הממשלה שלטענתם ממשיכה להתעלם ממצוקתם ומדרישתם לחיות בכבוד.
במרכז ההפגנה יוצב מיצג אומנותי ענק – אנדרטה לנכים ולקשישים האלמונים, שנפטרו בטרם עת, עקב "מצוקה שנכפתה עליהם על-ידי ממשלה זו".

יונתן תדמור, מראשי מאבק הקשישים והנכים: "שר האוצר כחלון הבטיח ולא קיים. קצבת הנכים הגבוהה ביותר מסתכמת בכ-3200 ש"ח, עבור 100% נכות, רחוק מאוד משכר המינימום שעומד על 5300 ש"ח. בכל שנה מתאבדים 70 נכים כי אינם רוצים להיות נטל על המשפחה ומחוסר יכולת לקיים עצמם בכבוד.

לנכה יש הוצאות מחייה רבות יותר משל אזרח רגיל, אנחנו חיים כל היום בחישובים האם לקנות אוכל או תרופות. ל-80% אין כרטיסי אשראי, נמצאים בחובות ובהוצאה לפועל. הממשלה מציגה אותנו כאלימים אך אינה מותירה לנו ברירה. נמשיך במאבק עד אשר נשיג פתרון – חסמנו את נתב"ג, רכבת ישראל ונתיבי איילון, נשתק גם את מרכז תל אביב!".

גד הרן, יו"ר מפלגת צדק חברתי שתשתתף גם היא בהפגנה. "כמפלגה שחרתה על דגלה צדק חברתי ושוויון לכל, אנו תומכים במאבקם הצודק של האנשים עם מוגבלות והאזרחים הוותיקים. בישראל יש 960 אלף מקבלי קצבאות זקנה, שחיי רבים מהם תלויים בהן לחלוטין. הקצבה לקשיש עומדת על 1535 ש"ח, ולאחרונה עודכנה ב-6 שקלים! זהו בזיון ולעג לרש! לצערנו קולם של הקשישים לא נשמע ואנו נהיה כאן כדי לזעוק את זעקתם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]