ההיגיינה של... נייר הטואלט - 0404
ההיגיינה של… נייר הטואלט שאטרסטוק

ההיגיינה של… נייר הטואלט

רובנו מעולם לא חשבנו על כך – מהו השימוש האמיתי של מכסה האסלה?

על פי מחקרים אשר בוצעו בבריטניה, נמצא כי כאשר משאירים את מכסה האסלה מורם בעת הדחת המים, מגיעים החיידקים שבה אל האזורים הסמוכים ואל המשטחים הקרובים אל האסלה וכך מעלים את הסיכוי של המבקרים בחדר השירותים להידבק במחלות שונות.

החיידקים מצליחים להגיע למרחק של עד כ- 25 סנטימטר מן האסלה בעת הורדת המים, ולרוב נוהגים לרוב "להיצמד" לאזורים אשר נמצאים מימין או משמאל לאסלה ואף לרצפה. ישנם חיידקים הנשארים באוויר אף לפרק זמן של כ- 90 דקות מרגע הורדת המים, ומרביתנו כלל אינם מודעים לקיומם.

ומה המשמעות לכך בפועל? שכן, גם נייר הטואלט הנמצא קרוב לאסלה עמוס בחיידקים מזיקים, אשר מומלץ מאד שלא לבוא איתם במגע. כלומר – אותו נייר בו אנו משתמשים כדרך קבע, עלול לחשוף אותנו באופן מידי לחיידקים הלא רצויים ולכל המחלות שהם מביאים עימם.

אז, מה עושים?

בשל החשש מהדבקות לא רצויה בחיידקים מזיקים, מוצעים לנו כיום מגוון של פתרונות, המסייעים לשמירה על ההיגיינה בחדר השירותים, ובעיקר – שמירה על הבריאות. אחד מהם, אשר ניתן לפגוש בלא מעט שירותים ציבוריים (בהם לא ניתן לדעת כיצד הודחו המים על ידי האדם שהשתמש בהם לפנינו), הוא מתקן ייחודי לנייר טואלט – מתקן סגור.

מתקן לנייר טואלט סגור זה מהווה פתרון אסתטי, וכן חלופה מושלמת לנייר הטואלט המותקן בסמוך לאסלה וחשוף לכל המזיקים המגיעים ממנה. המתקנים מגיעים במגוון של מידות, עיצובים וכן צבעים, ומשתלבים נהדר מבחינה אסתטית גם בחלל עצמו. ניתן להצמידם אל הקיר הסמוך לאסלה בכל צד וגובה שהוא, וכך לעזור לשמור על בריאותם של המבקרים בחדר השירותים.

יתרונות רבים במוצר אחד

הפופולריות של מתקנים אלו הולכת וגדלה, ולא בכדי בוחרים להתקינם בחדרי שירותים רבים. מעבר לערך המוסף בסוגיית השמירה על ההיגיינה מבחינת המתקן עצמו, גם הוצאת הנייר ממתקנים אלו נעשית בצורה היגיינית – כך שרק חלק מהנייר חשוף לאוויר ולידיו של המשתמש, בעוד שהחלק האחר נמצא בתוך המתקן הסגור ונותר סטרילי כמעט לחלוטין, עד לשליפתו החוצה.

מעבר לכך, מדובר בחיסכון משמעותי של נייר, שכן באופן זה מתאפשרת הוצאה מבוקרת יותר של נייר, ללא בזבוז מיותר. קשה להתעלם מהעובדה כי מדובר בפתרון בעל קיבולת גבוהה מאד – מה שמבטיח התנהלות יעילה יותר וצמצום הצורך במילוי של המתקן בגליל נייר טואלט חדש בתדירות גבוהה, מאחר ובכל פעם נשלפת כמות מדודה של נייר.

להתאים למקום

מאחר ואת המתקנים הסגורים הללו מוצאים בפעמים רבות בשירותים ציבוריים של מסעדות נחשבות, תיאטראות, מרכזים עסקיים שונים ובמקומות נוספים ברמה גבוהה ואיכותית, נדרשת רמה גבוהה של שילוב בין פונקציונאליות ואסתטיקה גבוהה, ולכן – וההתייחסות למתקנים היא כאל אלמנט עיצובי לכל דבר.

היכולת להתאים אותם למקום וגם, לאחר התקנתם, לספק למשתמשים בחדר השירותים את המענה ההיגייני הנכון, הופכת את מתקני נייר הטואלט הסגורים לפתרון מצוין ויעיל.

חשוב לדעת

מאחר וקיימים סוגים שונים של מתקנים לנייר טואלט, מומלץ מאד לבחון כמה נקודות לפני התקנתו של המתקן. ראשית, יש לשים דגש על האיכות ולוודא כי אכן מדובר במתקן איכותי, חזק ועמיד.

מעבר לכך, חשוב גם לבחון את אופן תפעולו ולדאוג לכך שיציע שליפה מהירה ונוחה של נייר. גודל המתקן הוא גם פרמטר חשוב שכדאי לקחת בחשבון, ויש להתאימו לגודל החלל עצמו – אם יהיה גדול ובולט מדי, הוא עשוי לגרום לתחושת חוסר נוחות במקום וגם לסרבול.

אם יהיה קטן מדי, הרי שלא יוכל להכיל כמות מספקת של נייר. כך או כך, פנייה לחברות המתמחות בתחום ומבינות היטב בנושא, היא הדרך הנכונה וההזדמנות למצוא מתקן אשר יענה על כל הצרכים באופן האולטימטיבי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]