ליברמן על הביקורת הציבורית: ״אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה״ - 0404
ליברמן על הביקורת הציבורית: ״אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה״ אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן על הביקורת הציבורית: ״אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה״

הפרסומים בתקשורת, במיוחד כאן בחדשות 0404, והלחץ החברתי, הביאו את שר הביטחון אביגדור ליברמן להודיע היום רשמית ולהפתיע: ״אני לא מעורב הסדרה עם ארגון חמאס״.
 
ליברמן, אמר את הדברים היום (ו') בתום מפגש עם ראשי הרשויות בעוטף ישראל שהתקיים בקיבוץ כיסופים: "לגבי כל סיפורי ההסדרה, אין לי שום קשר, אני לא מעורב בכל נושא ההסדרה, לא מאמין בהסדרה, ההסדרה היחידה היא המציאות בשטח. מה שראינו בימים האחרונים שחמאס שולט באופן מוחלט לגבי כל מה שקורה פה וכל הסיפורים, מחאה ספונטנית, התושבים והכל בשליטה המחולטת של חמאס. היה להם עניין, היה את חג הקורבן, עובדה שבימים האחרונים כל האלימות ירדה כמעט לאפס. לכן אני מנסה לקבע את המשוואה הזאת, בין שקט ביטחוני לכלכלה. יש טרור אין כלכלה, אין טרור אז תהיה כלכלה, זו חייבת להיות זיקה ישירה וזה המסר החשוב שאנחנו מנסים להעביר לתושבי עזה, לעזתי הממוצע, שדואג למקום פרנסה וחושב איך להאכיל את משפחתו. לכן גם ביום שישי הזה, יהיה שקט, אז כל המעברים, מעבר כרם שלום ישאר פתוח, לא יהיה שקט – אז המעבר ייסגר.

בכרם שלום עברו מאות, אולי אלף משאיות ביום בימים האחרונים כי היה שקט מוחלט. ולכן יש פה זיקה ומי שהולך להפר את השקט צריך להבין שהוא הולך לסגור גם את מעבר כרם שלום״.
 
"כל הסיפורים בתקשורת והדיבורים וההאשמות, אמי למדתי בזמנו מאריק שרון דבר אחד חשוב, כשאתה חזק והעוצמה בידיים שלך, תדבר ברוגע תדבר בשקט,  וכשצריך לתת מכה תן את המכה הכי חזקה והכי כואבת. ואני מדבר על התקופה לפני חומת מגן. אז גם במקרה הזה קודם כל אנחנו רוצים להשיג שקט ביטחוני. אם נחליט שאין ברירה וצריך להוביל מהלך צבאי, נעשה את מה שצריך לעשות. אנחנו נקבע את העיתוי ואנחנו נקבע את התנאים״.

על חמאס אמר ליברמן: "זה ארגון טרור שהמטרה העיקרית שלו היא השמדת מדינת ישראל. לכן אני לא חושב שיש לנו על מה לדבר עם חמאס. הדבר היחידי שאנחנו מדברים דרך המצרים ודרך האחרים וגם את זה הם מבינים, לא תהיה שום התקדמות ושום הסדרים חדשים מעבר למאבקים ומרחב הדיג עד לפתרון בסוגיית שבויים ונעדרים. קודם כל אנחנו צריכים להביא את חמאס להכרה שאם הם רוצים להתקדם לאיזשהו מקום, הדבר הראשון זה שבויים ונעדרים. אבל חמאס החמאס זה ארגון טרור, כל עוד הוא לא ויתר על הרעיון המרכזי שלו- השמדת מדינת ישראל, כל עוד הוא לא ויתר על ההתעצמות ועל ההתנהלות הבלתי סבירה בעליל, גם אותם תקציבים מעטים שהם משיגים הכל מושקע במנהרות וביצור רקטות. וכל הנושא של הטיפול במים ובחינוך ובבריאות הם משאירים לקהילה הבינלאומית ולאחרים. זה לא משהו שאנחנו נקבל לכן אנחנו מעשה כל מה שצריך בהתאם אינטרס ביטחוני ישראלי וזה שקט ביטחוני בעוטף עזה. כל השאר יחכה״.
 
 
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]