436 יחידות דיור אושרו לבנייה בשומרון. דגן: "על הממשלה להעלות הילוך, לא נסכים לחנק ההתיישבות" - 0404
436 יחידות דיור אושרו לבנייה בשומרון. דגן: גור דותן

436 יחידות דיור אושרו לבנייה בשומרון. דגן: "על הממשלה להעלות הילוך, לא נסכים לחנק ההתיישבות"

למעלה מ-1000 יחידות דיור חדשות אושרו היום (רביעי), במועצת התכנון העליונה לבנייה ביהודה ושומרון. אחוז ניכר מתוכן: 436 במועצה אזורית שומרון. עם זאת ראש מועצת שומרון יוסי דגן לא ממהר לחגוג.

דגן: "אנחנו שמחים על כל בית נוסף בשומרון, אולם צריך לומר את האמת. מאות יחידות דיור לא מספיקות לאזור שהמהווה 12% ממדינת ישראל, ובו ביקושים של אלפים אם לא מעבר לכך בכל שנה. חצי מליון בני אדם ביו"ש לא יכולים להסתפק באישור אלף יחידות דיור זה דבר שברור לכל בר דעת. אנחנו מצפים מהממשלה להעלות הילוך, להפסיק לחשוש ממה יגידו מעבר לים, ולקדם את האיזור היפהפה הזה היושב בלב המדינה ויש לו חשיבות אסטרטגית והיסטורית שברורה לכולם".

בין יחידות הדיור שאושרו בשומרון 108 יח"ד לבנייה מיידית בנופים, מספר יחידות שצפוי להגדיל את הישוב היושב בשמורת הטבע נחל קנה בלמעלה מ-50% – בנייה חדשה בישוב המבוקש לראשונה מזה 30 שנה. כמו כן אושרו לבנייה מיידית 166 יחידות דיור בישוב צופים תוכנית שהחלה תכנון ב-1998 והיום סוף סוף עוברת למעשה, 128 יחידות דיור אושרו לבנייה מיידית בישוב ברקן. יחידות המהוות עתודת קרקע אחרונה של הישוב המבוקש היושב על כביש 5, ו-96 יח"ד אושרו להפקדה בקריית נטפים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]