אריה קינג נגד רעש המואזין: "נשבר לתושבים להיות הקרבן של חג הקרבן" - 0404
אריה קינג נגד רעש המואזין: 0404

אריה קינג נגד רעש המואזין: "נשבר לתושבים להיות הקרבן של חג הקרבן"

חבר מועצת העיר ירושלים ויו"ר סיעת מאוחדים, אריה קינג, תוקף בחריפות את רעש המואזין בעקבות חג הקרבן אותו חוגגים היום המוסלמים, ובעיקר את חוסר האכיפה המתמשך של רשויות החוק, כנגד "הרעשים הבלתי נסבלים", לדבריו.

קינג: "הבוקר הוא אחד מהבקרים הרועשים ביותר במשך השנה. מהמסגדים עולים רעשים במשך שעות באמצעות מערכות הרמקולים המיושנות של המואזין. קולות מחרישי אוזניים שכבר מהנץ מטרידים בצורה קשה את מנוחתם של תושבי העיר, יהודים ומוסלמים כאחד. אנחנו הקרבן של חג הקרבן.

אזלת יד מתמשכת וחוסר רצון של רשויות החוק לטפל אחת ולתמיד בתופעה, מאפשרים את הפגיעה המתמשכת באיכות החיים של תושבי ירושלים. בהיותי יושב ראש וועדת איכות הסביבה דאגתי לכך שבספר התקציב של עיריית ירושלים, יתוקצב הטיפול במערכות השמע שמורכבות על צריחי המסגדים, מתוך מטרה לאפשר שימוש במערכות בצורה מושכלת ומתוכננת.

הכוונה הייתה להחליף מערכות ישנות בחדשות שאיכות השמע נעימה ונסבלת יותר לאוזן, וכל זאת תוך צמצום שטח הכיסוי של קולות המואזין לתחומי השכונות הערביות בלבד. לצערי, בעקבות התנהלות כושלת של ראש העיר ניר ברקת ויו"ר וועדת הכספים חגית משה שהביאה להסבת כספים לטובת שיפוץ מבני תרבות בעיר במקום לטפל ברעש המואזין, אנו נמצאים באותו המצב שפוגע באיכות החיים של כולנו". (בתמונה: רמקולים מעל מסגד בלוד, ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]