נתניהו בפגישתו עם בולטון: "תחת הנשיא טראמפ, הברית שלנו גדלה והיא חזקה מאי פעם" - 0404
נתניהו בפגישתו עם בולטון: עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו בפגישתו עם בולטון: "תחת הנשיא טראמפ, הברית שלנו גדלה והיא חזקה מאי פעם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד כעת עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ון בולטון, בלשכת רה"מ בירושלים. בפגישה משתתפים גם ראש המל"ל מאיר בן שבת, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

נתניהו: "השגריר בולטון, ג'ון, לעונג הוא לי לקבל את פניך שוב בירושלים, במיוחד כשביקורך מתקיים לאחר ההחלטה ההיסטורית של הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירתה של ישראל ולהעביר את השגרירות לכאן. כפי שציינתי אמש, אנחנו מכירים עשרות שנים ותמכת בברית שלנו באופן עקבי בתוך הממשלה ומחוצה לה.

זו ברית נפלאה וישראל מאמינה שאין לה ידידה ובת ברית טובה יותר מארצות הברית. אני מאמין שלארצות הברית אין ידידה ובת ברית טובה מישראל. זו בת ברית ייחודית – הגדלנו את ההוצאה הביטחונית באופן עקבי, אנו מתעקשים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו ומעריכים את כל התמיכה האמריקנית אבל אנו מאמינים שזו ברית חזקה של השקפות דומות ואנו חולקים את ערכיה של אמריקה: חופש, חירות.

תחת הנשיא טראמפ, הברית שלנו גדלה והיא חזקה מאי פעם. הביקור שלך כאן מהווה הזדמנות לחזק אותה אף יותר ולתאם עוד יותר את המדיניות שלנו על איראן, סוריה, עזה ואתגרים רבים אחרים שעומדים בפני שתי מדינותינו באזור הזה. היה לנו דיון נהדר אמש, והיום תהיה לנו הזדמנות להמשיך ולהרחיב את הדיון בתחומים רבים עמך ועם הפמליה שלך.

אני יודע, ג'ון, שאתה עסוק בעניינים רבים. אז הרשה לי להביע את הערכתי הרבה לעובדה שאתה מקדיש לביקורך בישראל שלושה ימים של פגישות ודיונים. זה לא דבר של מה בכך. שנית, הרשה לי לנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לנשיא טראמפ בשנית על היציאה מההסכם הנורא עם איראן. ההסכם הגרעיני לא חסם את דרכה של איראן לפצצה. הוא סלל את דרכה של איראן לארסנל גרעיני שלם. על ידי הסרת הסנקציות, ההסכם אפשר לאיראן להזרים מאות מיליארדי דולרים לכספות שלה, מה שרק תדלק את מכונת המלחמה של איראן בסוריה, לבנון, תימן ועוד. 

עמוס בן גרשום, לע"מ

אני מאמין שהחלטתו של הנשיא לעזוב את ההסכם הנורא עם איראן הייתה נקודה היסטורית גורלית. ישראל תומכת בנחישותו של ממשל טראמפ להטיל שוב סנקציות קשות על איראן ועל אלה שעושים עמה עסקים. אני יודע שכל שכנינו הערבים שותפים להשקפה זו או כמעט כולם באזור הזה, ובכנות אני מאמין שכל המדינות שדואגות לשלום וביטחון במזרח התיכון צריכות ללכת בעקבות אמריקה ולהגביר את הלחץ על איראן, כיוון שככל שהלחץ עליה יגבר, גדל גם הסיכוי שהמשטר האיראני יפסיק את התוקפנות שלו. כולם צריכים לקחת חלק במאמץ הזה. 

בהתנגדות למשטר הזה, אנחנו עומדים לצד העם האיראני. כפי שהנשיא טראמפ, מזכיר המדינה פומפאו ואתה הבהרתם, ואני גם הבהרתי בפניות ישירות רבות לעם האיראני, וזה חשוב שהעם באיראן יבין שהמאבק שלנו הוא לא איתם. המאבק שלנו הוא עם משטר שמדכא אותם באכזריות: שעוצר נשים על כך שהן חושפות את שיערן, תולה הומוסקסואלים בכיכרות הרחוב ומונע ממיליונים רבים באיראן את שאיפתם לחופש. 

השגריר בולטון, ישראל גם אסירת תודה על התמיכה החד משמעית של ממשל טראמפ בישראל בפורומים הבינלאומיים ובנושאים בינלאומיים. אנו שומעים זאת מדי יום מעל הבימות בבית הלבן, במשרד החוץ ובאומות המאוחדות. התמיכה הזו מוערכת ביותר ואנו מוקירים על כך תודה. אנו גם מעריכים את מחויבותה המתמשכת של ארצות הברית לשימור היתרון הצבאי האיכותי של ישראל שמאפשר לנו להגן על עצמנו בעצמנו נגד כל איום.

אני מצפה לדיון שלנו ואני יודע שהביקור הזה יחזק מאוד את הברית הנהדרת בין מדינותינו, שמשרתת את האינטרסים הגדולים והטובים ביותר של עמינו. ברוך הבא לירושלים".

עמוס בן גרשום, לע"מ

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]