איך לבחור זר לאזכרה או אבל? - 0404
איך לבחור זר לאזכרה או אבל? iclipart

איך לבחור זר לאזכרה או אבל?

זרי הפרחים מביעים בדרך כלל שמחה, התחדשות, ברכות להתחלה חדשה וכדומה. אך לפרחים יש גם את הצד השני. הביטוי של אבל, יגון כמו גם השתתפות בצערו ואבלו של הזולת. זרי הפרחים אותם מניחים על מצבה או על קבר הם על פי רוב עגולים עם סרט שחור באמצע אשר עליו רושמים מי נתן את זר הפרחים אך ישנן אפשרויות נוספות.

איך בוחרים את הזר המתאים להלוויה, לאזכרה או אבל ?

למעשה אנחנו מכירים שני סוגים עיקריים של פרחים לאבל. יש את גלגל האבלים שזהו זר הפרחים השזור על גבי גלגל קש המלופף בניילון ויש את זרי הפרחים האובליים.

בזרי הפרחים נוהגים בדרך כלל לשזור ורדים, שושנים צחורות, ליליות, גלדיולות וכדומה. גם בזרים האובליים נוהגים לשזור פחות או יותר את אותם הפרחים וניתן גם להוסיף עלים ירוקים להשלמת הזר.

אז במה כדאי לבחור. בגלגל או בזר האובלי? כאן יש לנו את האפשרות לבחור את מה שמתאים לנו ומה שנראה לנו מכובד. אין בזה כללים, אין בזה חוקים וזוהי גם לא מצווה או הלכה. איש הישר בעיניו יעשה.

בכל זאת, ניתן לומר כי הזרים העגולים הם יותר ייצוגיים ומכובדים. על כן כאשר מדובר בטקס רשמי אשר מאורגן על ידי גוף מסוים או על ידי המדינה כמו ימי הזיכרון לחללי מערכות ישראל וכדומה, או אז, יתאימו יותר הזרים העגולים. אך לאירועים פרטיים ניתן בהחלט להסתפק בזר הרגיל האובלי. אפשר גם סתם כך להניח כמה פרחים יחד.

מביעים השתתפות וצער

בדרך כלל אנחנו מביעים רגשות אהבה, רגשות של שמחה באמצעות הפרחים. אך הפרחים מסוגלים לבטא קשת רחבה של רגשות ושל תחושות. זוהי למעשה הייחודיות וגם העוצמה של הפרחים.

מסיבה זו אנחנו מוצאים אותם גם בעתות אבל. כאשר אנחנו לא באמת יודעים מה לומר, איך לנחם ואיך לתקשר עם האבלים אך אנחנו מעוניינים להביע את ההשתתפות שלנו באבלם, אנחנו יכולים לעשות זאת בעזרת הפרחים.

פרחים שמגיעים עד אל בית העלמין

עד לא מזמן, בכדי לרכוש זר פרחים לאבל כמו גם לכל מטרה אחרת, היה עליכם לצאת לחנות, לחפש ולבחור את הזר הכי מתאים לכם מתוך ההיצע שבחנות. אם לא השגתם שם את מבוקשכם, היה עליכם לכתת את רגליכם מחנות לחנות על מנת למצוא את הזר הרצוי.

היום, אתם יכולים לבחור בקלות רבה את הזר הכי מתאים לכם מתוך ההיצע הקיים באתר של חנות הפרחים, לבחור את הזר המתאים מבחינת המחיר, סוג הפרחים, גודל הזר וכו', לשלם עליו ולהמתין לו בבית העלמין. הוא יגיע לידיכם ואתם תוכלו מיד להניח אותם.

אז נאחל לכולנו שנזכה לקנות פרחים רק לשמחות ולאירועים שמחים וגם בעתות אבל, לא עלינו,  נזכור כי יש לנו כתובת.

לפרטים נוספים ולהתרשמות – כנסו לאתר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]