יוגב: "הרס בית המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד חיוני להרתעה" - 0404
יוגב: דובר צה"ל

יוגב: "הרס בית המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד חיוני להרתעה"

בית חם לחיילים נחנך הערב (ראשון), בטקס מיוחד ביישוב פסגות שבבנימין. באירוע נכחו חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ מוטי יוגב, ראש המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה, סגן ראש המועצה ישראל גנץ, מח"ט בנימין אל"מ שרון אסמן, מפקד דובדבן סא"ל עמי ביטון, מנהל אגף הביטחון במועצה מני בלונדר, משפחת לוברסקי, חבריו של רונן ליחידה ונציגי התורמים, עמותת ישר לחייל. הבית החם הוקדש לזכרו של סמל רונן לוברסקי הי"ד, שיצא יחד עם יחידתו לפעילות המבצעית באל עמארי שברמאללה, על מנת למנוע פיגוע ירי לעבר היישוב פסגות.

במהלך האירוע, ציין יוגב בפני וולדימיר לוברסקי, אביו של רונן הי"ד, את חיוניות ההריסה המיידית של בית המחבל להרתעה, לצמצום פיגועים ביו"ש והצלת חיים בכך. כזכור, לוברסקי נהרג במהלך פעילות מבצעית באל עמארי שברמאללה, לאחר שמחבל זרק פלטת שיש שפגעה בראשו. משפט המחבל החל ביום חמישי האחרון, כאשר לאכזבת המשפחה השכולה, לחצים שמופעלים מטעם ארגונים אזרחיים ערביים מעכבים את ביצוע הרס בית המחבל. נזכיר עוד כי אחיו של המחבל רצח את רכז השב"כ נועם כהן.

יוגב נשא דברים באירוע ושיבח את המשפחה: "התכנסנו לכבוד אירוע מיוחד שמחבר את הגבורה האזרחית של תושבי פסגות ובנימין כולם להיאחז בהר, עם גבורת חיילי צה"ל ובהם חיילי דובדבן, מפקדיהם וחיילי הצוות של רונן, שלילות כימים מגינים בפועל על תושבי פסגות ויו"ש כולם. המבצע באל-עמרי שברמאללה, בו נהרג רונן, נועד ללכוד חולייה שביקשה לירות על פסגות.

אנחנו מבקשים ומקדשים חיים, לנו ולשכנינו. לצערינו בצד השני יש המקדשים את המוות. 'אני שלום…המה למלחמה'. כאן בישוב פסגות הקימו פינה חמה להחיות טת נפש החיילים, העושים לילות כימים לביטחון האזור. פה הנציחו את נשמתו של רונן, שאיננו איתנו, אבל רוח גבורת חייו צרורה ומונצחת כאן בצרור החיים.

הגבורה הגופנית-הפיזית של חיילי צה"ל ויחידת דובדבן, מתעצמת פה עם גבורת הרוח של משפחת לוברסקי. אני זוכר בשבעה את האבא ולדימיר, את האמא ילנה ואת אריק האח של רונן שדיברו בגבורה. כולנו תקווה שמהבית הזה תאיר הרוח המיוחדת של רונן. במשפחה העידו כמה הוא היה איש משפחה, בצוות ידעו להעיד כמה היה אכפת לו, כמה היה נכון לכל דבר וכמה היה חבר. שהרוח הזו תמשיך לחיות בקרבנו, נשמתו תהיה צרורה בצרור החיים ותשקה את החיילים – בחורף במשקה חם ובקיץ בקרירות המקום. העוצמות הללו יתגברו ויתנו לעם ישראל את העוצמה הדרושה להמשך הגאולה והבניין עד בניין שלם, במהרה בימינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]