יוגב על סגירת מעבר ארז: "חיזוק ההרתעה - דרך פגיעה בראשי חמאס" - 0404
+
יוגב על סגירת מעבר ארז: "חיזוק ההרתעה – דרך פגיעה בראשי חמאס" מירי צח

יוגב על סגירת מעבר ארז: "חיזוק ההרתעה – דרך פגיעה בראשי חמאס"

ח"כ מוטי יוגב, חבר בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, התייחס הבוקר (ראשון), לסגירת מעבר ארז ואמר: "הרשות ואבו מאזן, לא רלוונטיים לפתרון ולהסדר ברצועת עזה. לאבו מאזן לא איכפת מתושבי רצועת עזה, כפי שלערפת לא היה איכפת. הרשות היא חלק מהבעיה, לא מהפיתרון.

החמאס גם הוא לא הפיתרון, באופן זמני הוא שולט ברצועת עזה ואם אין הסכמה לאומית על כך שצריך להכריע את שלטון החמאס, אז צריך לנסות ולהסתדר איתם באופן זמני, תוך חיזוק ההרתעה בפגיעה בראשיו, לא בסגירת מעברים ופגיעה באוכלוסיה. ברצועת עזה, עלינו לפעול לבידול בין האוכלוסיה לשלטון חמאס. חיזוק ההרתעה יבוא מפגיעה בראשי חמאס, לא מפגיעה באוכלוסיה באמצעות סגירת המעברים. עלינו לסייע הומניטרית לאוכלוסיה בעזה, כולל לאשר עבודה בישראל.

בענין זה, כל שיתפות בינלאומית של מצרים או כסף מקטאר לרווחת האוכלוסיה, יבורכו. בסופו של יום, במוקדם או במאוחר, לא נוכל לברוח מהאחריות על רצועת עזה, נאלץ להכריע את החמאס וכל גורם טרור אחר ולשלוט ברצועת עזה "שליטת על" ביטחונית והומניטרית. זאת, גם משום שרצועת עזה היא חלק מארץ ישראל, גם למען ביטחוננו, גם למענם של תושבי רצועת עזה וגם בכדי שנוכל להשיב את נעדרינו. כל אשליה אחרת מבית המדרש של אוסלו וההתנתקות, אינה מציאותית ולא אחראית לאורך זמן".

מבזקיםלכל המבזקים