דגן חושף: "התרענו מפני הסכנה בצומת בצומת חוות גלעד, שיקולים פוליטים גברו על שיקולים של חיי אדם" - 0404
דגן חושף:

דגן חושף: "התרענו מפני הסכנה בצומת בצומת חוות גלעד, שיקולים פוליטים גברו על שיקולים של חיי אדם"

יומיים לאחר שהוטמנה למנוחת עולמים הצעירה חוה חיה רויזין, נשואה מהישוב עמנואל שבשומרון, שנהרגה סמוך לישוב חוות גלעד באירוע שטרם ברור אם היה פיגוע דריסה או תאונה קשה, חושף ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "הכתובת הייתה על הקיר", כבר לפני 4 חודשים פנה ראש מועצת שומרון למנהל האזרחי ולמשרד התחבורה, בדרישה להסדיר את הצומת. בין השאר להציב תחנה במקום, זאת בטענה: "המקום מסוכן בטיחותית ובטחונית" במכתב התריע דגן מפני פיגוע דריסה במקום או תאונה ודרש להציב מפרץ עצירה מסודר, תחנה הכוללת מיגון, ועצירה של קווי תחבורה ציבורית העוברים במקום".

הפנייה טרם נענתה. ההערכות הן שהסיבה לכך היא פוליטית.

לדברי דגן: "מצער ששיקולים פוליטים באים על חשבון חיי אדם. בין אם היה מדובר בפיגוע דריסה ובין אם היה מדובר בתאונה את חייה של חוה היה ניתן להציל. פעם אחר פעם התרענו וביקשנו להסדיר את הצומת. אולם שיקולים פוליטים צרים גברו על השיקול של חיי אדם. צר לנו שמשפחתה של חוה ותושבי השומרון צריכים לשלם את המחיר על כך. אנחנו דורשים לשנות את הגישה בנושא הזה. ולהסדיר את הצומת כך שנמנע אסונות כאלו בעתיד".

הישוב חוות גלעד קיים מזה 15 שנים. אדמותיו ניקנו על ידי משה זר והיישוב הוקם לזכר בנו גלעד זר שנרצח בפיגוע ירי לפני כ 16 שנה, הישוב הוסדר לפני כ-8 חודשים, לאחר רצח הרב רזיאל שבח בפיגוע ירי במקום נהרגה חוה רויזין אמש. אף שהישוב הוכרז בהחלטת ממשלה כישוב מוסדר הוא טרם קיבל תבע דרג מדיני על פי הערכות זו הסיבה לכך שהסדרת הצומת כך שיהיה בטיחותי לא מקודמת.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]