״זוכרים אותך ומחנכים דור חדש בדמותך״: אזכרה נערכה ללוחם סולומון גברייה ז"ל - 0404
״זוכרים אותך ומחנכים דור חדש בדמותך״: אזכרה נערכה ללוחם סולומון גברייה ז דוברות המשטרה

״זוכרים אותך ומחנכים דור חדש בדמותך״: אזכרה נערכה ללוחם סולומון גברייה ז"ל

במלאת 11 חודשים לנפילתו של סמ"ר סולומון גברייה ז"ל, נערכה אזכרתו הערב (חמישי), בבית העלמין בבאר יעקב. סולומון ז"ל, נהרג מירי מחבל בפיגוע טרור שהתרחש ביישוב הר אדר (26.09.17), בו קיפחו את חייהם סולומון גברייה, יוסף עותמאן ואור אריש ז"ל.

האזכרה נערכה בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר יעקב בהשתתפות: מפקד מג"ב עוטף ירושלים, נצ"מ בריק יצחק, ח"כ אברהם נגוסה, ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן, מפקדים, חברים, לוחמים ולוחמות ובני משפחתו של סולומון ז"ל.

מיד לאחר האזכרה התכנסו מאות מחבריו לשירות, מפקדיו ובני משפחתו במועדון הקהילתי בבאר יעקב שם ספדו לסולומון ז"ל, אמרו דברי תורה והקרינו סרט הנצחה לזכרו.

מפקד מרחב עוטף ירושלים של מג"ב, נצ"מ בריק יצחק: "לפני כ-11 חודשים חייו של סולומון ז"ל נגדעו, והוא בחייו הקצרים הספיק לעשות דברים שלא כל אחד היה מספיק, לעלות לארץ ישראל, להגשים חלום של רבבות בני נוער ולהתגייס למשמר הגבול ולהיות לוחם ולהגן על המדינה שכל כך אהב.

סלומון פעל מתוך הערכים עליהם גדל בבית. שנה לפני שנפל, נפצע בפיגוע דקירה לאחריו התעקש לחזור לגזרה ולחבריו במהירות. הערב מכבד אותנו בנוכחותו עיסאם עותמאן אביו של יוסף עותמאן ז"ל אשר נרצח גם הוא בפיגוע בהר הדר יחד עם אור הריש וסולומון גברייה ז"ל, הנוכחות שלך כאן איתנו מחזקת את כולם ומזכירה לנו כי גורלנו אחד. סולומון הוא דוגמא למי שנשא באפודו את תחושת האחריות, האופטימיות והנחישות".

מפקד המרחב פנה למשפחת גברייה ואמר: "כל פעם מחדש אנחנו נפגשים וכואבים את אובדן היקר לכם מכל, כואבים אך מחבקים, מחבקים ומתחייבים רק לדבר אחד, שמורשתו של סולומון תלווה אותנו ותמשיך להיות נר לרגלינו לעולמי עולמים".

מפקד המחלקה של סולומון גברייה ז"ל, מפקח דניאל מולגן: "11 חודשים אחרי האסון הכבד שנפל עלינו בפלוגה, אני ושאר חבריו לפלוגה עוד לא מעכלים את העובדה שסולומון ז"ל לא איתנו. אתה סולומון היית כל כך מיוחד, כל כך נערץ על ידי חבריך.

אני לא אשכח שכל כך רצית לחזור לשירות בפלוגה אחרי הפיגוע הראשון בו נפצעת על גדר הביטחון כשמחבל הפתיע אותך והצליח לפצוע אותך בדקירות סכין, ואתה חזרת לשרת עד אותו בוקר נורא שבו קיפחת את חייך.

חשוב לי להגיד לך, 11 חודשים אחרי, אנחנו זוכרים אותך יום יום ומחנכים על דמותך דור חדש של לוחמי מג"ב. המציאות הביטחונית מחייבת אותנו להמשיך לפעול למען ביטחון האזרחים בישראל, לפעול ותמיד לזכור אותך שבגופך הצלת חיים".

ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן: "סולומון הוא חלק מדור של ענקים, דור שראוי לכל הערכה, ילדים המתגייסים להגן על מדינת ישראל. אנחנו כואבים את האסון שהתרחש בבוקר הנורא בו מחבל נבל רצח שלושה פרחים, שני מאבטחים ולוחם מג"ב.

כל תושבי באר יעקב מחזקים אתכם ואוהבים אתכם משפחת גברייה היקרה, גורלכם נקשר לגורלנו לנצח נצחים. מילותיו של מפקד המחלקה של סולומון גרמו לי לצמרמורות בכל הגוף, לראות את מפקדו נחוש להמשיך ולהוביל לוחמים בפעילות זה פשוט גאווה.

התברכנו בכוחות ביטחון חזקים שאלו הם מפקדיו ואלו הם לוחמיו. אנחנו נעשה הכל בכדי להנציח אותך סולומון בבאר יעקב בכדי שמאות בני הנוער שלנו ימשיכו לראות בך מודל לחיקוי והערצה".

מיהרט גברייה, אביו של סולומון ז"ל: "תודה לכל אנשי משמר הגבול שמלווים אותנו יום ולילה, שהיו לצידנו כל השנה. סולומון, ילד יקר שלי, כבר שנה אתה לא איתנו, אנחנו מתגעגעים אליך מאוד, היית האור של הבית וכבר שנה שהאור כבה והכל נראה חשוך. סולומון ילד שלי, היית השותף שלי בעבודה וגם בחיים, תודה לך על הכל, היית ילד טוב מאוד עם לב ענק. אוהבים אותך ומתגעגעים אלייך המון, המשפחה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]