המזכיר הצבאי הנכנס של נתניהו הועלה לדרגת תת-אלוף: "תפקיד רגיש מאוד וייחודי" - 0404
המזכיר הצבאי הנכנס של נתניהו הועלה לדרגת תת-אלוף: דובר צה"ל

המזכיר הצבאי הנכנס של נתניהו הועלה לדרגת תת-אלוף: "תפקיד רגיש מאוד וייחודי"

אלוף-משנה אברהם (אבי) אהרון בלוט הועלה היום (חמישי) לדרגת תת-אלוף בטקס חגיגי שנערך בבסיס הקריה בתל אביב במעמד הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט.

תא"ל בלוט כיהן בשנה האחרונה כמפקד חטיבת הקומנדו והחליף כעת בתפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה את תת-אלוף אליעזר טולדנו.

דובר צה"ל

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אמר במהלך הטקס כי "המזכיר הצבאי לראש הממשלה הוא תפקיד רגיש מאוד, תפקיד ייחודי. בשל האחריות והקרבה הישירה של איש צבא לראש ממשלה, לאדם או לקצין שממלא את התפקיד יש חשיבות עצומה. אני חושב שאתה אליעזר, הבאת לתפקיד תבונה עמוקה, אומץ לב ועמוד שדרה. היית נציג נאמן של צה"ל ומערכות הביטחון אצל ראש הממשלה. אבי מקבל היום את התפקיד ביד בוטחת. קצין מעולה, שביצע את כל התפקידים המרכזיים שצה"ל יודע להציע למפקדיו המצטיינים".

תת-אלוף טולדנו אמר כי "הרמטכ"ל, תודה רבה על שהאמנת בי, מעטים הקצינים בצבא שזוכים לראות את מפקדם, מפקד צה"ל, כפי שאני ראיתי, היית לי דוגמא ומופת לאומץ לב, הנשען על מקצועיות. תחת פיקודך אני מרגיש שאנחנו יוזמים ללא הרף, יוזמה מתוך שיקול דעת, אחריות עצומה וניסיון עשיר. אני משוכנע שאויבינו יודעים שהגה הצבא נמצא בידיים של אדם שאין לנצחו. בשנים האחרונות, סמוך לשולחן הזה, ייצגתי את ראש הממשלה כמזכירו הצבאי, משולחן זה אספתי ידע על מנת להציג את עמדת צה"ל ומשרד הביטחון לשולחנו. אני יכול להגיד בגאווה שהייתה לי הזדמנות לומר בכל פה את דעתי האישית. זכיתי לאוזן קשבת ממך הרמטכ"ל, מכל מפקדי, חברי וחברי המטה הכללי. אבי היקר, לפני שלוש שנים עמדתי כאן, מח"ט צעיר, תמים, לא כל כך מבין מה קורה ולא מדמיין מה אחווה. מה שעשיתי וזה אני ממליץ גם לך, כמו צנחן טוב, ספרתי 21, 22, 23, הצמדתי רגליים, ובשלב מסוים החופה נפתחה".

תת-אלוף בלוט אמר כי "החוויה לפקד על עוצבת הקומנדו הייתה בעיני מסע מדהים, כל יום התחדש משהו. גיבוש תפיסות, הטמעת אמצעי לחימה חדשים ועכשיו גם בית הספר לקומנדו שקורם עור וגידים. דעתי ידועה, אני חושב שמדובר בלא פחות ממהפכה בצה"ל ובניית כלי מבצעי חדש בארגז הכלים של צה"ל. אני מודה על הזכות להוביל את זה בתקופה כל כך משמעותית. אליעזר, תודה רבה על חפיפה ישירה, חדה, מקצועית ומהירה. טביעות האצבעות שלך ניכרות בכל פינה שהגעתי אליה לצורך החפיפה, גם איתך וגם בלעדיך. ברור מאוד שהטבעת חותם משמעותי בתפקיד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]