נתניהו הציג לקבינט את "תפיסת הביטחון 2030" - תקציב הביטחון יוגדל - 0404
נתניהו הציג לקבינט את

נתניהו הציג לקבינט את "תפיסת הביטחון 2030" – תקציב הביטחון יוגדל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג היום (רביעי), לקבינט את "תפיסת הביטחון 2030", שגיבש בשנתיים האחרונות. מדובר בדיון ראשון מתוך סדרת דיונים שתתקיים בנושא. ראש הממשלה הציג את האיומים הצפויים בעשור הקרוב, את בניין הכוח הדרוש ואת העקרונות להפעלת הכוח. 

המסמך המלא מסווג ויוצג בקרוב ע"י ראש הממשלה במלואו לוועדת המשנה לענייני מודיעין ושירותים חשאיים בכנסת וכן בפני פורום המטה הכללי, המוסד והשב"כ. החלק הלא מסווג של המסמך מתייחס להשלכות התקציביות שיובאו בקרוב לאישור הקבינט.

בשל האיומים הצפויים בעשור הקרוב:

1. ראש הממשלה מתכוון להגדיל את התקציב הביטחוני ב-0.2% עד 0.3% של התל"ג במקביל להמשך ההתייעלות של צה"ל. 

2. הגדלת התקציב מיועדת להוצאה על כלל גופי הביטחון (צה"ל, שב"כ, מוסד ואחרים) שהיום עומדת על פחות מ-6% מהתל"ג. 

3. היעד הוא צמיחה שנתית ממוצעת של 3-4% והוצאה ממוצעת של כ-6% מהתל"ג לכלל צרכי הביטחון. 

4. כשהתל"ג יגיע לחצי טריליון דולר יבחן מחדש השיעור הנדרש להוצאה הכוללת על הביטחון. 

נתניהו: "בשל שטחנו הקטן, ריכוז האוכלוסיה וריבוי האיומים סביבנו יהיו צורכי הביטחון של ישראל תמיד גדולים בהרבה מאלה של כל מדינה בסדר גודל דומה. המשק הישראלי היום חזק דיה בכדי לאפשר תוספת זו, ובכל מקרה ההגדלה תעשה תוך שמירה על מסגרת תקציבית אחראית. 

בשני העשורים האחרונים טיפחנו כלכלה חופשית כדי לשרת את צרכי המדינה, ובראשם הביטחון. מול צבר האיומים אנו בנקודת היפוך. היום אנו נדרשים להשקיע יותר בביטחון כדי להגן על ההישגים ולהבטיח את המשך הצמיחה הכלכלית. 

השילוב של עוצמתנו הביטחונית ועוצמתנו הכלכלית יגדיל את נכסיותה של ישראל בעיני מדינות אחרות ובכך גם יגדיל את עוצמתנו המדינית". 

תוספת התקציב תוקצה לשורה של נושאים ובניהם: חיזוק כושר התקיפה, יכולת סייבר מעצמתית, שדרוג ההגנה נגד טילים, המשך מיגון העורף והשלמת גדרות הביטחון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]