הותר לפרסום: נעצר מחבל מדרום לבנון שהיגר לבלגיה ויצא להכשרה צבאית מטעם החיזבאללה - 0404
הותר לפרסום: נעצר מחבל מדרום לבנון שהיגר לבלגיה ויצא להכשרה צבאית מטעם החיזבאללה דוברות המשטרה

הותר לפרסום: נעצר מחבל מדרום לבנון שהיגר לבלגיה ויצא להכשרה צבאית מטעם החיזבאללה

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל נעצר במהלך חודש יולי 2018 המחבל מצטפא ח'אלד עוואד, בן 36, במוצאו ממחנה בדרום לבנון אשר היגר לבלגיה שם קיבל אזרחות בלגית. מצטפא עוואד נעצר ע"י שב"כ במעבר אלנבי בתאריך 19 ליולי 2018, עת ניסה להכנס לישראל.

החקירה המשותפת לשב״כ ויאחב״ל בלהב 433 העלתה כי מצטפא גוייס לארגון הטרור "החזית העממית" ופעל במסגרתו מאז שנת 2010. עוד התברר כי מצטפא היה חבר בחוליה של פעילי טרור בארגון "החזית העממית", המתגוררים ופועלים באירופה וכן עמד בקשר עם פעילי טרור מלבנון, סוריה, ירדן וכן פעילים באיו"ש.

במסגרת פעילותו יצא מצטפא בשנת 2015 להכשרה צבאית בלבנון, שהועברה לו על ידי פעילים של ארגון חיזבאללה. עוד עלה מהחקירה כי מצטפא סייע בהעברות כספי טרור מארגון הטרור "החזית העממית" בסוריה ולבנון לידי הפעילים באירופה.

פרקליטות מחוז מרכז צפויה להגיש בימים הקרובים כתב אישום כנגד המחבל מצטפא בגין עבירות טרור. ארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין" הוא ארגון טרור שדוגל במאבק מזוין כנגד מדינת ישראל. הארגון אחראי לעשרות פיגועי טרור כנגד ישראלים בישראל וברחבי העולם, בהם רצח השר רחבעם זאבי ז"ל בשנת 2001.

החומר העולה בחקירה מעיד על התקרבות ארגוני הטרור לציר השיעי בכלל ולחזבאללה בפרט. זאת, לרבות הקצאת משאבי חזבאללה ומתקניו לטובת אימונים והכשרות של פעילי טרור המוכשרים בלבנון ומשוגרים לפנים לטובת קידום טרור. החקירה ממחישה את האיום הנשקף מארגוני הטרור אשר מגייסים לשורותיהם פעילים בעלי תיעוד זר, המאפשר להם להיכנס למדינת ישראל.

"שירות הביטחון הכללי, ימשיך לפעול בנחישות לסיכול האיום הנשקף מארגוני הטרור הפועלים בחו"ל נגד מדינת ישראל". כך נמסר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]