השר קרא על הסחטנות: ״כחלון מרוגז כי הוא דחף לתאגיד ורואה בזה סוג של בגידה בו״ - 0404

השר קרא על הסחטנות: ״כחלון מרוגז כי הוא דחף לתאגיד ורואה בזה סוג של בגידה בו״

שר האוצר משה כחלון זועם על תאגיד השידור ״כאן״ ומרגיש שאנשי התאגיד בגדו בו – כך הבהיר שר התקשורת איוב קרא בראיון שהעניק לתכנית ״האולפן הפתוח״ עם בועז גולן בערוץ 20.

השר התייחס לדרישה הסחטנית של התאגיד, שחי על חשבון הציבור והבהיר כי במידה והאירוויזיון לא ישודר – יהיו לכך השלכות קשות כלפי התאגיד.

השר קרא: "אין ספק שזה מרגיז, מקומם וחציית קווים אדומים. יש להם קרוב למליארד שקלים, מבחינה פרופורציונית זה התאגיד הכי מתוקצב במערב והמשמעות היא גדולה מאוד: באו אלינו – אמרו, אנחנו לא ניגע בשום דבר שקשור לתכנים, רק תאשרו אותנו שנישאר מאוחדים עם חברת החדשות. מאז כל יום משהו חדש: יום תקציב, יום ערבות.

אנחנו קבענו שיש מספיק כספים כדי להרים אירוויזיון מבלי שנצטרך להכניס יד לכיס של הציבור הישראלי ואני עומד על כך. אני חושב שזה מתבקש, מכיוון שאין שום פרופורציה בין התכנים שבתאגיד לבין התמורה.

יש פה תכנים שזה האירוויזיון ונעשה הכל שיתקיים אבל לא במחיר של סחיטה. לא נסכים לזה. זה הפך לסחיטה ואני לא מוכן.

שוחחתי עם ראש הממשלה יחד עם שר האוצר והעמדה ברורה, יש סעיפים בחוק התקציב של התאגיד, מהפקות לקחת מאות מליונים ואפשר לקחת משם בלי לקחת מהציבור. הם יכולים לפנות אלי לשנות סעיפים ואשמח להתאים את התקציב במקום לסחוט אותנו.

עשיתי את הכל בחשיבה מאוד מעודדת כדי להביא את האירוויזיון אבל הכסף של הציבור יקר לנו. אין לנו כוונה לפגוע בכך, אף אחד לא יזרוק סתם כספים לרחוב.

נצטרך לקבל החלטות קשות בעניין הזה. שר האוצר היה מאוד מרוגז, היה מצוברח שדיברנו כי הוא דחף לתאגיד והוא ראה בזה סוג של בגידה בו.

הציבור בישראל רוצה אירוויזיון ואני אעשה הכל למען כך. אבל לא במחיר של סחטנות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]