לראשונה בחיפה: קו מידע לחינוך המיוחד - 0404
לראשונה בחיפה: קו מידע לחינוך המיוחד ענת סולומון

לראשונה בחיפה: קו מידע לחינוך המיוחד

אל הקו ניתן יהיה לפנות בכל שאלה הקשורה למערכת החינוך המיוחד ובכלל זה: שיבוצים בבתי ספר, זכאות להסעות למוסדות החינוך, ליווי בהסעות, שעות העלייה להסעות ומסלול ההסעה, ועדות השמה, דילמות הורים, צורך בייעוץ רגשי ועוד.

את הקו יאייש צוות מקצועי רב- תחומי של אגף החינוך בעיריית חיפה, הכולל את נציגי המחלקה לחינוך מיוחד, פסיכולוגית, נציג תחום ההסעות, נציג כח- אדם האחראי על המלוות והסייעות ונציגת ועדות ההשמה אשר יתנו מענה מידי לכל שאלה ובמקרים הדורשים בדיקה נוספות יינתן המענה תוך שני ימי עבודה.

הקו נועד להקל על הורים לתלמידים בחינוך המיוחד אשר נאלצים להתמודד עם ההבנה כי ילדם אינו מתאים למסגרת לימודים רגילה, ויש להתאים לו מוסד חינוכי המתאים לצרכיו. הורים אלה מתמודדים עם שאלות ודילמות רבות דוגמת הבחירה בגן או בית הספר המתאים ביותר לילדיהם, האם ניתן לשלב את הילדים במסגרות החינוך הרגיל, זכויות הילדים, מערכי תמיכה בבתי הספר של החינוך המיוחד, זכאות להסעה לילדים המתגוררים במרחק מבית הספר וכדומה.  

אילנה טרוק, ראש מנהל החינוך, התרבות והרווחה מסבירה: "עיריית חיפה ערה לרחשי הלב של הורי התלמידים ושאיפתם לקליטת ילדיהם במערכת חינוך מיטבית העונה על צרכיהם, בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד. מזה שנים מובילה העירייה מגמה של שילוב תלמידי החינוך המיוחד בחברה ומעניקה בתוך כך סל שירותים נרחב לילדים אלה החל משותפות ייחודית עם "אימהות מובילות שינוי" שמסייעות לנו באבחון הצרכים הייחודיים של ילדים עם צרכים מיוחדים, וועדות ההשמה אשר מסייעות להורים בבחירת מוסד הלימודים המתאים לצרכי הילד, השירות הפסיכולוגי שמעניק תמיכה לתלמידים, להורים ולצוותים בנושאים רגשיים, מערך ההסעות שדואג לשבץ את הילד למסלול הנסיעה ממקום מגוריו ועד לבית הספר, מחלקת כח אדם שדואגת להצמיד לילד סייעת מתאימה שתלווה אותו בהסעה ואם יש צורך- לאורך שעות היום, הכשרות שמבוצעות מידי שנה לצוותי המלוות על מנת להבהיר את חשיבות תפקידן ואת הנהלים הבטיחותיים, ומחלקה חדשה שמתכללת את נושא החינוך המיוחד, אשר יזמה זו שנה ראשונה את פתיחת הקו הטלפוני המיוחד אשר ייתן מענה מקצועי ומידי בנושאי החינוך המיוחד, החל מחופשת הקיץ ועד לאחר פתיחת שנת הלימודים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]