הים של כולם: מסלולי הנגשה מיוחדים, לשימוש נכים בכיסאות גלגלים, הוצבו בחוף "זמיר" שבחיפה - 0404
הים של כולם: מסלולי הנגשה מיוחדים, לשימוש נכים בכיסאות גלגלים, הוצבו בחוף דוברות עיריית חיפה

הים של כולם: מסלולי הנגשה מיוחדים, לשימוש נכים בכיסאות גלגלים, הוצבו בחוף "זמיר" שבחיפה

 

עיריית חיפה הכשירה לאחרונה בחלקו הצפוני של חוף "זמיר" מסלול הנגשה, המאפשר לנכים, העושים שימוש בכיסא גלגלים, להגיע עד לקו המים.

הגישה לים מתאפשרת באמצעות יריעה פלסטית ייחודית, העשויה מחומר חזק ומסוגלת לשאת עליה משקל רב, שהשימוש בה נעשה ללא צורך בקבלת סיוע. בכך מאפשרת היריעה לאדם העושה בה שימוש להיות עצמאי לחלוטין, ללא כל תלות באדם נוסף. על אף זאת, עומד צוות המצילים בכלל החופים לרשות כלל הציבור, ובפרט לרשותם של אנשים עם מוגבלויות, לצורך השגחה במהלך הכניסה לים, בזמן הרחצה וביציאה מהים.

דוברות עיריית חיפה

הבוקר (ראשון), החלו אנשי אגף החופים של עיריית חיפה בהצבה ניסיונית של יריעה נוספת בחוף "נאות" שבקריית-חיים.

אמצעי נוסף אשר החל להיות מיושם לאחרונה בחוף "זמיר" לסיוע לאנשים עם מוגבלויות, הוא סימון מיוחד, אשר נעשה מתחת לכמה מהפרגולות הקבועות הקיימות בחוף. הסימון החדש, אשר נעשה בדומה לאופן בו מסומנות חניות השמורות לנכים ומלווה בשילוט מתאים, מקנה זכות קדימה לשימוש על-ידי אנשים עם מוגבלויות ונועד להבטיח קיומם של מקומות מוצלים בחוף לאנשים עם מוגבלויות.

בתוך כך, נמצא בימים אלה בשלבי תכנון מתקדמים הליך להקמת מבנה שירותים ומלתחה לאנשים עם מוגבלויות, אשר יהיה ממוקם בנפרד ממבני השירותים והמלתחות הקיימים המותאמים לנכים ומופרדים לנשים ולגברים. בכך יאפשר המבנה החדש כניסת אדם עם מוגבלות יחד עם מלווה, בין אם המלווה הינו גבר או אישה.

חוף "זמיר" בחיפה הינו אחד החופים המונגשים ביותר בארץ לאנשים עם מוגבלויות. בחוף קיימים אמצעי סיוע שונים המיועדים לאנשים עם מוגבלות, כגון: מגרש חנייה השמור בחלקו הסמוך לטיילת לרכבים בעלי תו נכה, מדרון משופע המאפשר לבעלי כסאות גלגלים גישה נוחה לחוף, כסאות גלגלים מיוחדים בהם ניתן להוביל את הנכה בבטחה אל תוך מי הים, תאי שירותים ומלתחות המותאמים לבעלי מוגבלויות וכן שולחנות פיקניק מיוחדים, המותאמים במיוחד ליושבים בכיסאות גלגלים.

דוברות עיריית חיפה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]