תביעה בביטוח לאומי: "הכתף שלי נפגעה כי הרמתי חולים מאות פעמים ביום" - 0404
תביעה בביטוח לאומי: אילוסטרציה

תביעה בביטוח לאומי: "הכתף שלי נפגעה כי הרמתי חולים מאות פעמים ביום"

עבודת המטפלת בבתי חולים סיעודיים אינה קלה. היא דורשת עבודה פיזית כולל הרמה והושבה של החולים פעמים רבות ביום. עובדת באמצע שנות ה-50 לחייה שעשתה זאת במשך כ-17 שנה נפגעה בכתף ותובעת מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בכך כ"פגיעה בעבודה".

לאחר שהביטוח הלאומי דחה את תביעתה בטענה שהפגיעה אינה קשורה לעבודתה הגישה המטפלת תביעה לבית הדין לעבודה בחיפה, באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה  לביטוח לאומי ונזקי גוף בה היא טוענת בין השאר כי במסגרת עבודתה עם חולים תשושי נפש, במוסד סיעודי באזור הקריות, היא מועסקת שישה משמרות בשבוע , כאשר כל משמרת היא בת 8 שעות ובנוסף היא עובדת שעות נוספות.

"עבודתה של התובעת כוללת, בין היתר, הרמת חולים מאות פעמים ביום למטרות שונות כגון הקמתם מהמיטות, הכנסתם למקלחת ולשירותים וסידור המיטות. פעולות אלו דרשו הפעלת כוח פיזי רב, דבר שגרם לפגיעה בכתפה של התובעת" נאמר בתביעה אליה מורפו מסמכים רפואיים המעידים על " קרע בגיד הכתף".

לדברי עו"ד סאמי אבו ורדה הפגיעה של המטפלת בכתפה "הינה בבחינת פגיעה בעבודה כמשמעותו בדין", ולכן טעה המוסד לביטוח לאומי כאשר לא הכיר בתביעתה. בית הדין לעבודה יצטרך עתה לפסוק האם אכן הקרע בגיד הכתף מקורו בעבודה הפיזית הקשה עם חולים תשושי נפש או לא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]