אלימות רפורמית בכותל: צפו במעצרו של רפורמי בחשד שהתפרע ואף תקף ילדים - 0404

אלימות רפורמית בכותל: צפו במעצרו של רפורמי בחשד שהתפרע ואף תקף ילדים

שוטרי מג"ב עצרו פעיל של התנועה הרפורמית שהתפרע והפעיל אלימות כנגד מתפללים שמחו כנגד מבזות הכותל.

קטינים תיארו בחדשות 0404 את שאירע: ״הוא היה עצבני והחל להרביץ לנו. לאחד הוא עיקם את היד ודחף אחרים. ראינו את השנאה בעיניים שלו״.

מתפלל סיפר לחדשות 0404: ״מבזות הכותל תחת הרפורמים הרסו את המקום הזה. רק פרובוקציות ורק רצון לפגוע ביהדות ובמסורת ישראל. אני לא מבין איך מאפשרים דבר כזה״.

בתוך כך מאות רבות של מתפללים ומתפללות, בהם גם חניכי תנועת אריאל, פקדו הבוקר את רחבת הכותל המערבי, לתפילת ראש חודש חגיגית, לשמירה על קדושת המקום מול נסיונם של הרפורמים לחללו גם הבוקר.

בחודשים האחרונים קבוצת הנשים מבזות הכותל המגיעה מדי חודש לכותל, עושה מאמץ על מנת להיטמע בתוך עזרת הנשים, בסמוך לכותל, להשתמש בספרי תורה ועוד.

לטענת המתפללות, הנשים באות במטרה ליצור חיכוך ולעורר מהומה, ״הן נעמדות לידנו, מנסות לדחוף קצת, לדרוך עלינו, הכל בניסיון לגרות אותנו להיתעמת איתן כדי להראות כאילו שהן הקורבן, בעוד באמת הפרובקציות שהן עושות מפריעות מאוד למאות הבנות שמשכימות מדי חודש לחזק את קדושת המקום״.

החודש, הנשים גם הביאו שופרות במטרה לתקוע בשופר בעזרת הנשים בסיום הטקס שלהן, תוך פגיעה ברגשות המתפללות במקום.

בשבוע שעבר שלחה עו"ד צפנת נורדמן ממשרד עו"ד הראל ארנון מכתב ליועמ"ש, בדרישה למנוע את הכנסת השופרות והשימוש בהן ע"י הנשים.

״מאות המתפללים והמתפללות שהגיעו הבוקר לחזק את קדושת הכותל מול קומץ קטן וקיצוני שמנסה לקרוע את העם בשליחות הקרן לישראל החדשה, הם הקריאה הכי ברורה לרוה"מ ולשרים, להוציא את הקומץ מהכותל ולהפסיק את הפרובוקציות. בראש חודש אלול זה הזמן לעשות תשובה, לתקן את המצב בכותל ולשמור על אחדות העם", מסר בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]