שריפת המלונית בירושלים - כתבי אישום יוגשו. הרקע: סכסוך כספי ורומנטי - 0404
שריפת המלונית בירושלים – כתבי אישום יוגשו. הרקע: סכסוך כספי ורומנטי כב"ה ירושלים

שריפת המלונית בירושלים – כתבי אישום יוגשו. הרקע: סכסוך כספי ורומנטי

ראשיתה של חקירת המשטרה עם קבלת דיווח בתאריך 27.7 סמוך לשעה 02:00, בו הוזעקו שוטרים למלונית במרכז ירושלים, בעקבות שריפה שהחלה להתפשט במקום, וגרמה לפציעתם של מעל 10 בני אדם בדרגות פציעה שונות ופציעתו של שוטר, שפונו לקבלת טיפול בבתי החולים.

תוך זמן קצר, איתרו השוטרים את החשוד העיקרי בהצתה – ערבי תושב מזרח ירושלים, בן 30 והוא נעצר לחקירה, במהלכה אף שיחזר בפני חוקרי המשטרה את שאירע באותו לילה והאופן בו עפ"י החשד ביצע ההצתה וגרם לשריפה במלונית. עוד עלה מהחקירה, כי עפ"י החשד ביצע החשוד את העבירה על רקע כספי ורומנטי.

עם התקדמותה של חקירת המשטרה, עלה חשדם של החוקרים כי ישנם שני מעורבים נוספים שעפ"י החשד ידעו אודות כוונותיו של החשוד ואף קשרו קשר עם החשוד לביצוע העבירה, והם נעצרו לחקירה.

מחקירתה של החשודה, עלה החשד כי ידעה אודות כוונותיו של החשוד ועפ"י החשד אף סיפקה לו אמצעים שונים לביצועה. עוד עלה החשד כי סייעה לחשוד המרכזי לשבש את זיהויו לאחר ביצוע העבירה במטרה להימלט מהמקום.

מחקירתו של החשוד הנוסף שנעצר ונחקר במשטרה, עלה חשד כי ידע אודות כוונותיו של החשוד המרכזי ועפ"י החשד סייע לו גם כן על מנת לשבש את איתורו לאחר ביצוע העבירה.

"מדובר בעבירה חמורה שהביאה לפציעתם של מעל 10 בני אדם ובהם שוטר, ושיכלה להסתיים באסון כבד מאוד הן בנפש והן ברכוש, ובייחוד בעבירות חמורות אלו, לא נרפה ונפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו, כפי שעשינו במקרה זה, על מנת להגיע לחקר האמת ולהביא החשודים לדין." ציינו היום במשטרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]