תעודת הערכה הוענקה לגדוד היהלום הצפוני על יירוט מטוס הקרב הסורי בחודש שעבר - 0404
תעודת הערכה הוענקה לגדוד היהלום הצפוני על יירוט מטוס הקרב הסורי בחודש שעבר דובר צה''ל

תעודת הערכה הוענקה לגדוד היהלום הצפוני על יירוט מטוס הקרב הסורי בחודש שעבר

אתמול (שלישי), העניק מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, תעודת הערכה לגדוד "היהלום הצפוני" (פטריוט), על יירוט מטוס הקרב הסורי מסוג סוחוי-22 שחצה לשטח מדינת ישראל ב-24 ביולי 2018. תעודת ההערכה הוענקה למפקדת הסוללה, סרן אור נעמן ולסוללת הפטריוט שיירטה את מטוס הקרב הסורי.

התעודה הוענקה במעמד החלפת פיקוד של מפקד הגדוד סגן-אלוף ג' שפיקד על הגדוד בשנתיים האחרונות, אותו יחליף סגן-אלוף י'.

גדוד הפטריוט שאחראי על הגנת שמי המדינה בגזרת הצפונית גילה ערנות גבוהה ודריכות מבצעית בשנתיים האחרונות ויירט בהצלחה חמישה כלי טיס בלתי מאוישים ומטוס קרב סורי לפני כשבועיים.

מדברי מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: "ג', למדת את יכולות ה"יהלום" בתפקיד הזה. למדת ולימדת. חנכת והובלת את אנשיך לתקופה ייחודית של פעילות מבצעית. זכית בדבר החשוב ביותר – באמון מפקדיך ובאמון פקודיך.

אנשי הגדוד, נידרש להגן על המרחב האווירי, נידרש להבטיח את השקט בצפון. היו חדים, היו מקצוענים ותמשיכו להוות עבור חיל האוויר מקור לגאווה. שמרו על השמיים נקיים. עלו והצליחו".

מדברי מפקד מערך ההגנה האווירית, תת-אלוף צביקה חיימוביץ': "איום הגנת שמי המדינה קיבל בשנים האחרונות תפנית גדולה והפך לממשי יותר, מדינות וארגונים מצטיידים בכלי טייס בלתי מאוישים ואלה הופכים למהירים יותר, קטנים יותר ובכמויות גדולות יותר. השינויים בזירה הצפונית הביאו את הגדוד לפעול בשנתיים האחרונות תחת פיקודו של סא"ל ג' לא מעט פעמים, עת הגדוד יירט בהצלחה רבה חמישה מל"טי אויב ועוד מטוס קרב סורי מסוג סוחוי-22 רק לפני כשבועיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]