בחרו לבלות את חופשת הקיץ בישראל ולהתנדב בעמותת השכנים של הירקון. "חשוב לפעול בתחום של הסביבה בישראל" - 0404
+
בחרו לבלות את חופשת הקיץ בישראל ולהתנדב בעמותת השכנים של הירקון. "חשוב לפעול בתחום של הסביבה בישראל" השכנים של הירקון

בחרו לבלות את חופשת הקיץ בישראל ולהתנדב בעמותת השכנים של הירקון. "חשוב לפעול בתחום של הסביבה בישראל"

ג'סיקה אלפרין ולוריין ברוקסטין, שתי סטודנטיות יהודיות מפיטסבורג, מצאו דרך מיוחדת לבלות את חופשת הקיץ שלהן. הן הגיעו במיוחד לישראל כדי להתנדב בעמותת "השכנים של הירקון", שחבריה פועלים לשיקום נחל הירקון ולהפיכתו לרצועת החוף השניה של גוש דן.

אלפרין, סטודנטית ללימודי סביבה באוניברסיטת פיטסבורג מספרת "מאוד חשובה לי הפעילות למען איכות הסביבה. רציתי להתנדב בקיץ בישראל ושמעתי על הפעילות של השכנים של הירקון. מאוד מצא חן בעיני שמדובר בקבוצת תושבים שפועלים בהתנדבות כדי להביא לשיקום מלא ואמיתי של נחל הירקון. כמו בירקון, גם בפיטסבורג קיימת בעיה שהנהרות מזוהמים בגלל זרימה של מי ביוב אליהם. בגלל כל אלו החיבור לשכנים של הירקון ולנחל הירקון היה עבורי טבעי".

אלפרין מוסיפה "עסקתי במשך כחודשיים בעזרה לקדם את המתווה של השכנים של הירקון לשיקום נחל הירקון. מצאנו שלפי המתווה שנקרא 'ניקוי בשליש', אם יוחזרו לנחל כשליש, או לייתר דיוק 32 אחוזים, ממי מקורות הירקון מאזור ראש העין, הנחל ישתקם במהירות והמים בו ישתפרו עד למצב שיהיה אפשר לשחות בירקון". ברוקסטין, גם היא סטודנטית מאוניברסיטת פיטסבורג, מוסיפה: "גם לי היה חשוב לפעול בתחום של איכות הסביבה בישראל. בגלל שהשכנים של הירקון הוא ארגון שקם מתוך הקהילה ופועל למענה היה לי חשוב לעזור לחזק את הקשר הזה. עזרתי בקיום של אירוע קהילתי גדול במסגרתו הוקרן הסרט התיעודי 'פתלתל', סרטם של אבי בלקין ואבי לוי שמספר את סיפורו של נחל הירקון והוקרן על ידי השכנים של הירקון על מדשאה שנמצאת על גדת הירקון".

קרן בן-נון, ממייסדי השכנים של הירקון, אומרת כי "מרגש אותנו שג'סיקה ולוריין בחרו לבלות את חופשת הקיץ שלהן איתנו. הן עשו את כל הדרך מעבר לים כדי להתנדב לעזור לנו להגשים את חזון השכנים של הירקון – להפוך את הירקון לרצועת החוף השניה של גוש דן. הפעילות שלהן היא בעינינו ציונות אמיתית".