ליברמן בתרגיל ברמת הגולן: "חיל השריון היה ויהיה כוח המחץ העיקרי של צה"ל בכל תמרון קרקעי" - 0404
ליברמן בתרגיל ברמת הגולן: אריאל חרמוני, משרד הבטחון

ליברמן בתרגיל ברמת הגולן: "חיל השריון היה ויהיה כוח המחץ העיקרי של צה"ל בכל תמרון קרקעי"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר (ג') בתרגיל שריון ברמת הגולן, יחד עם הרמטכ"ל, גדי איזנקוט ומפקד פיקוד הצפון ופרגן לחיל השריון וללוחמים. עוד דיבר השר על חידוש הסנקציות על איראן ותמיכת ישראל בסנקציות.

ליברמן: "הבוקר ביקרתי ברמת הגולן בתרגיל שריון ואני מודה שהתרשמתי בצורה הכי משכנעת שיש לנו חיל שירון מוכן, ערוך ויודע מה משימתו. מאז כניסתי לתפקיד, לפני קצת יותר משנתיים, אני עוקב מקרוב אחרי חיל השריון, שלפני כמה שנים מצא את עצמו בתוך משבר עמוק, עם ירידה קשה במוטיבציה לגיוס.

מאז אנחנו עוקבים ורואים את כל הדרך הארוכה שעשה חיל השריון בשנתיים. אולי ההמחשה הטובה ביותר היא שיעורי הגיוס שקפצו פי 3. היום למעשה הביקוש עולה על כל היצע. מעולם לא היו כאלו היקפי ביקוש בקרב החבר'ה הצעירים להתגייס לחיל השריון. לדעתי, המגמה הזאת גם תימשך בשנים הקרובות עם הכניסה של טנקי מרכבה סימן 4 החדשים והמתקדמים.

מה שגם חשוב לציין, זה שחיל השיריון היה ויהיה כוח המחץ העיקרי של צה"ל בכל תמרון קרקעי ובמיוחד כאן בצפון. ממול אנחנו רואים את צבא סוריה שלא מסתפק בהשתלטות על כל השטח הסורי, אלא בפירוש בונה צבא יבשה רחב, חדש, שיחזור למימדיו הקודמים ואף מעבר לזה. לכן, אנחנו עוקבים אחרי כל ההתפתחויות ואנחנו מוכנים לכל תרחיש".

לגבי חידוש הסנקציות של ארה"ב על איראן אמר השר: "חידוש הסנקציות על איראן זה דבר שמתבקש במיוחד מאלו שנלחמים בטרור. צריך להבין שההסכם האחרון הביא מיליארדי דולרים למשטר האייתולות, שהשתמשו בו לא לטובת האזרחים, אלא לטובת טרור וחתרנות בכל המזרח התיכון.

התקציב של משמרות המהפכה וכוח קודס, לאותה פעילות חתרנית, כולל מימון פעילות של כוח קודס בסוריה, מימון חיזבאללה, מימון המיליציות השיעיות בעיראק, מימון המיליציות של החות'ים בתימן, מימון של החמאס והג'יאהד האסלאמי מסתכם ב-2.5 מיליארד דולר בשנה.

צריך להבין איזה משטר אידיאולוגי, קיצוני קיים באיראן. למרות כל הקשיים וכל הבעיות מבפנים הם ממשיכים להוציא מעל 2 מיליארד דולר בכל שנה ומתכוונים להוציא אף יותר. לכן, כשמדברים על הסיוע לכלכלת איראן זה לא סיוע לכלכלת איראן, מה שדיברו מנהיגי אירופה, זה סיוע למשטר האיראני.

זה לא סיוע לכלכלה האיראנית, זה לא סיוע לעם האיראני, זה סיוע למשטר האיראני שמפיץ טרור על אדמת אירופה כולל בתקופה האחרונה. לכן, אנחנו תומכים מאוד בהחלטה של הנשיא טראמפ ואני מקווה שגם בשלב ב', באותן סנקציות בחודש נובמבר, נראה גם יישום שלהן".

אריאל חרמוני, משרד הבטחון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]