עונשי מאסר לערבים שנתפסו בשעת מעשה כשהם מנסים לשדוד אתר ארכיאולוגי - 0404
עונשי מאסר לערבים שנתפסו בשעת מעשה כשהם מנסים לשדוד אתר ארכיאולוגי דוברות מתפ״ש

עונשי מאסר לערבים שנתפסו בשעת מעשה כשהם מנסים לשדוד אתר ארכיאולוגי

בתאריך ה-18.07.18, בשעה אחת בלילה, נתפסו על ידי פקח מטעם יחידת האריכאולוגיה של המנהל האזרחי ופלוגת שבי שומרון שלושה ערבים עם גלאי מתכות וציוד חפירה, במהלך שביצעו שוד והרס עתיקות באתר הארכיאולוגי סבסטיה, המכונה שומרון המקראית. 

החשודים נחקרו והובאו למעצר עד תום ההליכים בתחנת משטרת אריאל. בתאריך 29.07.18 עם השלמת איסוף הראיות לחקירה, הוגש כתב אישום בגין פגיעה בעתיקות וחפירה ללא היתר באתר עתיקות. בפסקי הדין שלושת החשודים הורשעו ונגזרו עליהם 36 ימי מאסר בפועל, 9 חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים וכן קנסות בסך 4,000 שקלים לכל אחד. 

אתר העתיקות הארכיאולוגי סבסטיה מציג שרידים של עיר מימי הבית הראשון, התקופה ההלניסטית וכן יישובים מהתקופות הרומית והביזנטית. מדובר באתר מרתק שבזכותו היסטוריונים וארכיאולוגים אוספים מידע על ההיסטוריה של קבוצות שונות שחיו באזור. שודדי עתיקות משחיתים וגונבים חלקים שלמים של עתיקות היסטוריות שמאחוריהן יש סיפורים שלמים שאפשר ללמוד מהם על העבר של עמים שונים. כתוצאה מהפעילות הבלתי חוקית והלא מבוקרת שמבצעים גנבים, דפים שלמים נמחקים מספרי ההיסטוריה.

בנימין הר אבן, סגן קמ"ט ארכיאולוגיה: "מערך האכיפה של יחידת קמ"ט ארכיאולוגיה ימשיך להפעיל את כל הכלים העומדים לרשותו כדי לעצור ולהעמיד לדין את העבריינים שפוגעים בפיסות היסטוריה חשובות כמו סבסטיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]