כתבי אישום כנגד 4 ערבים בגין 8 מקרי התפרצות לבתי עסק, גניבה ועבירות שב"ח - 0404
כתבי אישום כנגד 4 ערבים בגין 8 מקרי התפרצות לבתי עסק, גניבה ועבירות שב דוברות המשטרה

כתבי אישום כנגד 4 ערבים בגין 8 מקרי התפרצות לבתי עסק, גניבה ועבירות שב"ח

זה לא עסק", כך כונתה חקירת פרשייה שנחקרה בידי היחידה המרכזית במשטרת ישראל שעסקה במספר התפרצויות לבתי עסק, בדגש למסעדות בתל אביב, אשדוד ואשקלון.

החשודים, ערבים, שוהים בלתי חוקיים כבני 22 ו-31 מהכפר עקרבא, נעצרו לפני כשבועיים על ידי בלשי המשטרה "על חם" בעת התפרצות לבית עסק באשדוד. מעצרם הוארך וכתב אישום הוגש נגדם ביום חמישי האחרון.

החשודים נעצרו בחשד למעורבותם במספר רב של התפרצויות שאירעו בחודשים האחרונים באשדוד, אשקלון ותל אביב. התפרצויות אלו נעשו בקרב בתי עסק, מרביתם ככולם מסעדות, אליהם על פי החשד פרצו המעורבים ועזבו את המקום רק לאחר שנטלו את הקופה הרושמת או הכספת שהכילה סכומי כסף בלתי מבוטלים.

שניים מהחשודים נעצרו על ידי בלשי ימ"ר לכיש "על חם" כשהם פרצו ונכנסו אל תוך עסק באשדוד, ושני חשודים נוספים נעצרו בדירתם בעיר, דירה בה שהו גם שני הפורצים טרם יצאו לממש את מזימתם.

החשודים הועברו לחקירה במחלק התשאול שביחידה המרכזית לכיש שם הכחישו את המיוחס להם וטענו כי נכנסו לארץ בשביל למצוא עבודה. אחד מהחשודים אף ציין בביטחון לחוקריו כי לפני 3 חודשים סיים לרצות מאסר בגין התפרצויות וכי הגיע לעיר אשדוד רק באותו היום בו נעצר על ידי בלשי הימ"ר.

בתי העסק אליהם התפרצו החשודים: מסעדת "בנדיקט" ת"א, מסעדת "שיפודים" אשדוד (אליה פרצו החשודים פעמיים), מסעדת "השובע" ו"סינטה" באשדוד, פאב "ג'ק" ומסעדת "פרנקו" באשקלון ו"אחוזה על הים" באשדוד, שם כאמור נתפסו בעת מעשה.

מעצרם של החשודים הוארך לאורך ימי חקירתם וכנגד שניים מהם הוגש לפני כשבוע ימים כתב אישום בגין עבירת שב"ח – כניסה לישראל שלא כחוק, בבית המשפט. ביום חמישי האחרון (2.8), הגישה חטיבת התביעות לכיש כתבי אישום כנגד שני החשודים העיקריים בגין עבירות ההתפרצות, כניסה לישראל שלא כחוק ועבירות נוספות.

מהמשטרה נמסר כי, "משטרת ישראל תשקיע את מירב המאמצים והאמצעים שברשותה על מנת להגן על הציבור ורכושו, תפעל לאיתורם המהיר של אלו הפוגעים בביטחון האזרח ולמיצוי הליך חקירה מקצועי עמם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]