איגוד רבני קהילות בפנייה למועצת העיתונות: פעלו לייצוג רבני בתקשורת - 0404
+
איגוד רבני קהילות בפנייה למועצת העיתונות: פעלו לייצוג רבני בתקשורת הרב מויאל

איגוד רבני קהילות בפנייה למועצת העיתונות: פעלו לייצוג רבני בתקשורת

"לא ייתכן כי לרבנים, המייצגים את המסורתיים והדתיים בישראל, לא יהיה ייצוג הולם במדיה", אמר הרב עמיחי אליהו, יו"ר איגוד רבני קהילות, ששלח את המכתב למועצה.

הרב עמיחי אליהו, יו"ר איגוד רבני הקהילות, פנה היום למועצת העיתונות וקרא להם לפעול לייצוג רבני הולם בתקשורת.

"כיום, כאשר כמחצית מהאוכלוסייה בישראל מגדירה עצמה כמאמינה, הדבר אינו מגיע לידי ביטוי כלל בכל הקשור לייצוג רבנים בתקשורת, המייצגים את צרכיו ורצונותיו של הציבור המאמין במדינת ישראל", נכתב בפנייה.

עוד מתואר במכתב כי "תורת ישראל מכילה בתוכה התייחסות לכל סוגיות החיים, בכללן נושאים אקטואליים העולים לדיון בתקשורת הכלל ארצית. נשמח כי המועצה תפעל להגדלת הייצוג הרבני שמהווה את קולו של ציבור המאמינים בישראל".

יו"ר האיגוד, הרב עמיחי אליהו, מסר: "האוכלוסייה המאמינה בישראל מונה כ-50 אחוז. לא ייתכן כי לרבנים, אשר הם המייצגים את המסורתיים והדתיים בישראל, לא יהיה ייצוג הולם במדיה. לנציגי 50 אחוז מהאוכלוסייה יש גם דעה בנושאים שעל הפרק".

ביום חמישי הקרוב יקיים איגוד רבני הקהילות כנס "רוח ותקשורת", המיועד לרבנים ולרבניות, למחנכים ולמחנכות. הכנס יהווה יריית פתיחה של תכנית שלמה, שתתמקד בהעברת תכנים באינטרנט ובמדיות התקשורתיות השונות.

מטרת הכנס היא לחשוף את ציבור הרבנים והמחנכים לעולם התקשורת והמדיה, ולהניע תהליך של הכשרת הרבנים והמחנכים להשתמש בכלים אלו, על מנת שיוכלו להפיץ מסרים ותכנים במדיה בצורה הטובה ביותר.