מהפכת המימון: כך תרכשו רכב חדש בקלות - 0404
מהפכת המימון: כך תרכשו רכב חדש בקלות Pixabay

מהפכת המימון: כך תרכשו רכב חדש בקלות

כל אדם אשר מעוניין לקנות רכב עומדות לפניו מספר דרכים אשר הוא יוכל לנקוט בהן. חברות הרכב מציעות מסלולים שונים של רכישה אשר חלקם עשויים להיות ממש משתלמים. מדי יום נרכשים ברחבי הארץ מאות כלי רכב ממגוון דגמים ויצרנים.

מדובר על רכבים פרטיים, מסחריים וגם כלי רכב כבדים אשר מיועדים לעבודה בשטח. לכל לקוח ישנם הצרכים האישיים שלו – החוכמה היא לדעת לבחור את המסלול הנכון עבורכם – לא לשלם ריביות גבוהות ולהימנע מתשלום מקדמה בעת הרכישה בעסקת מימון.

הדרכים למימון הרכב החדש שלכם

מימון לרכב חדש יכול להתבצע במספר דרכים וכדאי לבדוק את הנושא לעומק, להתייעץ עם חברות הרכב ולהחליט איזו דרך היא המתאימה ביותר בשבילכם:

הלוואה- ניתן כמובן לפנות אל הבנק שלכם ולקחת הלוואה של כמה עשרות אלפי שקלים. רבים נוקטים בדרך זו היתרון הוא בכך שהבנק יוכל ללא ספק להעניק לכם כל סכום כסף שתבקשו (במידה והוא יאשר).

החסרונות בלקיחת הלוואת מימון ישירות מהבנק – תנאים מקדימים שהבנק דורש כמו בסוג הרכב, האם הוא חדש או ישן, איזה סוג של לקוחות אתם, האם אתם בעלי ביטחונות ועוד. גם פניה לבנק אחר לא תפטור אתכם מהצגת מסמכים הרלוונטיים לקבלת אישור לקבלת הלוואה בנקאית.

הלוואה מהבנק – לקיחת הלוואה גדולה מהבנק תוחזר בריבית נמוכה מאשר הלוואה חוץ בנקאית אך עדיין מדובר על הוצאה כספית לא קטנה. מימון כזה מייקר את מחיר הרכב באופן יחסי. היתרונות של הלוואה מהבנק נעוצים באופן ההחזר – שכן אין אנו נדרשים להוציא סכום כסף גדול מראש וגם תנאי ההלוואה שבדרך כלל סבירים למדי.

אמנם ישנה דרישה של ערבויות שונות ועוד דברים שמקשים על קבלת ההלוואה – לכן נהוג להיעזר בסוכנויות הרכב שיודעים כיצד לשפר את תנאי ההלוואה ודואגים שהבנק לא יקשה יתר על המידה בתנאי הסף.

הלוואה חוץ בנקאית – ניתן גם לפנות לחברות אשראי שונות או גופים חוץ בנקאיים אחרים שבשנים האחרונות הפכו לגורמים פעילים מאוד בתחום מתן ההלוואות באופן כללי ולקניית רכבים בפרט. ההלוואות אשר ניתן לקבל מחברות אלו הן בסדר גודל גבוה במיוחד והתנאים לקבלת ההלוואה הם שונים מחברה לחברה. באופן כללי מדובר על תנאים יותר גמישים מאשר ההלוואות בבנקים בתקופת הפריסה, במספר התשלומים. עם זאת, לרב תשלמו ריבית גבוהה מהריבית המוצעת בבנקים – גם המהירות שבה תאושר לכם ההלוואה היא גבוהה יותר בהשוואה לבנקים.

החיסרון הגדול בדרך זו שהתנאים להלוואה הם פחות אטרקטיביים, הריבית היא גבוהה יותר וכך גם היא מייקרת את התשלום על הרכב החדש. חברות האשראי מציעות מסלולים שונים למטרת מימון וכדאי לברר את כל הפרטים על מנת להבטיח שאתם לא עושים טעות.

פניה לחברת הרכב – אחת הדרכים היותר מומלצות היא פניה לחברות שמהן אנו רוכשים את הרכב. כל חברה כזו מציעה פתרונות מימון שונים שלרב יהיו אטרקטיביים מאוד. קניית רכב חדש ללא מקדמה, ביטוח חובה חינם לשנה הראשונה ושלל הטבות מוצעות לנו בחברות האלה – ושילוב המימון בעסקת הקנייה מאפשר לנו לקבל תנאים טובים יותר במחיר תחרותי בהרבה מחברות היבואן.

מבחינת הריבית חברות רבות מציעות ריבית שתהיה נמוכה יותר מכל הצעה של כל בנק. הריבית עשויה להיות גם אפסית במקרים מסוימים ועל כן שווה לבדוק את ההצעות של חברות הרכב השונות.

 

 

הקשר בין היצרן לחברת הליסינג

כמובן שבמקרים רבים קיים שיתוף פעולה ענף בין יצרני הרכב לחברה אשר מוכרת אותו לציבור הרחב. שיתופי פעולה כאלו הם לא נדירים וחברות רכב רבות מסוגלות בעקבות זאת להעניק הלוואות בסכומים גבוהים בהרבה.

ההלוואות הללו הן בדרך כלל לפרקי זמן של עד חמש שנים במסלולים מימון שונים עם פתרונות מימון חכמים. זוהי שיטה שמיטיבה בסופו של דבר עם הלקוח כיוון שככל שישנה תחרות גדולה יותר בין הגורמים שמעניקים הלוואות כך הריביות יהיו נמוכות יותר – לטובת הצרכן.

גם הטכנולוגיה נרתמת לטובת הצרכנים וכיום ניתן לבצע רכישה של רכב מבלי להגיע לאולם התצוגה כלל. אפשר פשוט לגלוש מהבית בנחת ולקבל את כל הנתונים והמידע הדרוש לנו באם בעבר היינו צריכים להתפשר על כניסה לאולם מטופח אי שם באזור תעשיה וזאת על מנת לקבל איזו שהיא תחושה של נינוחות או עליונות כאשר מציגים לו את הרכב.

זו הייתה גם הדרך היחידה שבה ניתן היה ליהנות מן ההיבטים והאפשרויות מבחינה פיזית. כיום ניתן להיכנס לאתר זה או אחר ולרכוש את הרכב שנראה לכם מבלי לראותו באופן פיזי לפני הקניה.

רכב חדש ללא המתנה

קניית רכב יכולה להתבצע מסיבות שונות. לעיתים נרצה רכב משודרג יותר למטרות עבודה, לפעמים מדובר על קנייה של רכב שני לשימוש משפחתי וישנם גם מקרים בהם זהו הרכב הראשון שלנו.

במקרים בהם אין לנו ניסיון רב בקנית רכב – מומלץ לפנות לאנשים שמבינים בנושא. אין להקל ראש בקניית רכב ובמידה ואתם זקוקים להלוואה אז מומלץ לבדוק את כל האופציות האפשריות ולהשוות ביניהן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]